Apple M1 çip vs. Intel i7

TurkmenDesign

Kilopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam arkadaşlar,

MacBook Pro alacağım. Bütçe biraz kısıtlı.

Şimdi aklıma takılan bir soru var.

2018-2020 model arası i7 16 GB RAM 256+512 GB SSD'li model mi almak daha mantıklı ve hızlı olur, yoksa.

M1 işlemcili 8 GB RAM'li Pro almak mı daha mantıklı olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar,

MacBook Pro alacağım. Bütçe biraz kısıtlı.

Şimdi aklıma takılan bir soru var.

2018-2020 model arası i7 16 GB RAM 256+512 GB SSD'li model mi almak daha mantıklı ve hızlı olur, yoksa.

M1 işlemcili 8 GB RAM'li Pro almak mı daha mantıklı olur?
Merhaba , altta belirttiğiniz modelden yazıyorum. Açıkcası herhangi bir problemini görmedim fazlaca performanslı çalışıyor. Depolama kısmında size kalmış ama ben website yazdığım için herhangi bir problem olmadı 1 yıl oldu ve hala 160gb'ı boş. (256GB'lık model) , apple'in kendi verdiği uygulamasından video yapmıştım kendime ve herhangi bir donma olmamıştı 4-5 dakikada çıkmıştı video. Sormak istediğin soru varsa sorabilirsin.

Tabii M1 daha az güç tüketerek i9 performansı veriyor.
1660215019072.png

Hani nerede o performans ? Arkadaşlar tüm Apple çiplerini M1 Ultra 20 Core ile karıştırmayın ki zaten M1 Ultra 20 Core Base TDP'de Intel 12th Gen'in de önünde ki o performansları verebiliyor.

Hocam şahsi fikrim mobil cihazlarda kullanmak için Intel işlemciler son senelerde yeterli verimlilikte işlemciler üretmiyorlar. Hala üretim mimarisi geride kalıyor. Ben şahsen mobil aygıtlarda transistör mimarisini öneriyorum. Bu mantık ile yerinizde olsam bu bütçelere ya 5000 serisi AMD ya da M1 alırdım.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1481805

Hani nerede o performans ? Arkadaşlar tüm Apple çiplerini M1 Ultra 20 Core ile karıştırmayın ki zaten M1 Ultra 20 Core Base TDP'de Intel 12th Gen'in de önünde ki o performansları verebiliyor.

Hocam şahsi fikrim mobil cihazlarda kullanmak için Intel işlemciler son senelerde yeterli verimlilikte işlemciler üretmiyorlar. Hala üretim mimarisi geride kalıyor. Ben şahsen mobil aygıtlarda transistör mimarisini öneriyorum. Bu mantık ile yerinizde olsam bu bütçelere ya 5000 serisi AMD ya da M1 alırdım.
TDP değerlerine bakarsanız arkadaşın yazdığı "daha güç tüketiyor" ibaresini anlayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı