Apple M1'e rakip mi geliyor?

keremnemo421

Decapat
Yer
Apple Inc. Cupertino, California.
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Intel (Yılını tam bilmiyorum) EVO'yu duyurdu; baktığım bazı kaynaklara göre bu işlemci ARM tabanlı deniyor. Eğer ARM tabanlı ise Apple ile Intel arasında bir rekabet oluşur mu? Ya da Apple Intel'in EVO' sunu kullanır mı?

Arm değil galiba, sadece cihaza İntel 11. nesil yerine Evo stickerı yapıştırılmış olacak :D Pil ömrü ve GPU olarak da eski nesillere göre güzel bir değer sunuyor ama M1 kadar iyi olacağını sanmıyorum. M1 verimliliğini yakalamak için daha çok çalışmaları gerek bence.

Arm değil galiba, sadece cihaza İntel 11. nesil yerine Evo stickerı yapıştırılmış olacak :D Pil ömrü ve GPU olarak da eski nesillere göre güzel bir değer sunuyor ama M1 kadar iyi olacağını sanmıyorum. M1 verimliliğini yakalamak için daha çok çalışmaları gerek bence.
O zaman özür dilerim. Zaten doğru olan Apple'nin M1'i kullanması. Yine de bu benimki gibi Hackintosh'lar için kötü haber. Neyse ki bu birkaç senede olmayacak (tek tesellim bu zaten.:)).

FPS olaraksa M1 ama masaüstü ise i7 9700K öneririm.
10. nesil ve Ryzen 5 serisi varken 9700K almak saçma olur, ayrıca M1 ile 9700K'nın performansı neredeyse aynı olmasına rağmen karşılaştırmak saçma olur çünkü biri ARM, diğeri ise X86. Şu an taşınabilir cihazlar için M1 çok cazip bir seçenek, M1X veya M2 çıkana kadar da en üstteki yerini koruyacak.
Grafik birimi olarak ise M1'in GPU'su GTX 1050Ti'a yakın bir performans veriyor ki eski Macbook'lardaki HD Graphics'ten çok daha iyi.

10. nesil ve Ryzen 5 serisi varken 9700k almak saçma olur, ayrıca M1 ile 9700K'nın performansı neredeyse aynı olmasına rağmen karşılaştırmak saçma olur çünkü biri ARM, diğeri ise X86. şu an taşınabilir cihazlar için M1 çok cazip bir seçenek, m1X veya M.2 çıkana kadar da en üstteki yerini koruyacak.
Grafik birimi olarak ise m1'in GPU'su GTX 1050 Ti'a yakın bir performans veriyor ki eski MacBook'lardaki HD Graphics'ten çok daha iyi.

Ryzen 5. nesil var ama arkadaşlar Intel ile karşılaştıma yaptıkları için 9700k önerdim eğer AMD CPU istiyorsa R5 5600X alabilir tabi ki de.

Geri
Yukarı