Apple Mac Mini Ekran Kartı Değişir Mi?

Daha fazla  
Öncelikle Merhabalar. Yeni bir bilgisayar olarak Apple Mac mini almayı düşünüyorum fakat şu problem aklıma takıldı. Bu Mac'i alınca ekran kartı değiştiremeyecek miyim ? İntel HD Grapichs 4000 kullanıyormuş bu intel işlemcisine entegreli bir kartmış. Asıl sorum şu: AMD'nin güçlü bir işlemcisi ve buna entegre edilmiş bir ekran kartı var mıdır, onu alınca mac'e takabilecek miyim ? Şimdiden bana yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum...

Yanlis biliyorsun bu masaustu pc yerine geciyor ram slotlarini felan kolayca degistirebiliyorsun altinda bulunan kapagi sola dogru cevirdiginde kolayca icine erisim saglayabiliyorsun youtubedede hdd ve ram upgrade videolari var onlardan bakabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mac Mini'de sadece RAM slotlarına müdahale edebiliyorsun. SSD/HDD değişiminde bile biraz uğraş gerektiriyor, grafik işlemcisini ise değiştirmen imkansız. Zaten yanlış bilmiyorsam Mac Mini'lerde sadece işlemcinin grafik gücünden faydalanılıyor, harici bir grafik işlemcisi yok. Resmi olarak Apple, RAM değişimini bile yetkili Apple bayiilerinde yaptırın diyor. İşlemci değişimi imkansıza yakın, anakarta lehimli olduğu için uzman olmayan kişilerin yapması mümkün değil. Yaptıktan sonra da uyumluluk sorunları çıkacaktır. Yani RAM ve Hard Disk harici donanım güncellemesi yapılacak bir bilgisayar değil, planınızı ona göre yapın.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı