Apple MacBook Air vs MSI GF75 Thin

aleynakdeniz

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar bana grafik (Illustrator, Corel, Photoshop) için ve günlük internette takılmak için bir bilgisayar lazım.

Aralarında kararsız kaldığım iki bilgisayarın linki:

MSI:

Apple:

Çevremdeki çoğu kişi Apple'ı tavsiye ediyor ama bu programları crackle kullanacağımdan Apple bilgisayarlarda cracklama oluyor mu bilmiyorum. Bu arada alırsam eğer ilk Apple bilgisayarım olacak.

Sizce hangi bilgisayar benim için daha iyi olur?

Bana yardımı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer pil ömrü uzun olsun, ekranı ve kasası daha kaliteli olsun, taşınabilir olsun diyorsanız Macbook Air. Performans konusunda asla yarı yolda kalmayım, oyun oynayayım, hem de kullandığım bir işletim sistemi olsun diyorsanız MSI. Bu kararı kendinizin vermesi gerekiyor. Ayrıca macOS'te de crack işlemi yapılabiliyor.

Apple ekosisteminde tek eksiğim “Apple Watch ve Apple TV”. Buna rağmen Apple bilgisayar tavsiye etmiyorum. Batı Avrupa ülkesi değiliz, döviz uçuk. Kullandığımız yazılımların %90’ı crack. Windows crackleri gibi her siteden de bulamıyorsun. Ben uğraşmaktan bıktım açıkçası. “Ona o parayı veriyorsan yazılıma da o parayı ver” diyen fanboyları dinlemekte cabası 😂

Apple öneririm bu işlerde daha profesyonel çalışılabiliyor programların optimizasyonlar daha iyi fakat AİR modeli değil PRO modeli alman gerekli.
Ayrıca Retina ekrana sahip olduğu için renkleri daha doğruya yakın veriyor.

Maalesef en fazla 7.500 TL'lik bir bütçem olduğundan pro modelini alamam :)

Önceliklerin ne?
Hafif mi küçük mü olsun?
Ayrıca Apple almamanı öneririm.

Hafif olması tabiki önceliğim çünkü sürekli yanımda taşımam gerekecek, büyük veya küçük olması benim için problem değil. Önceliklerim yukarıda da yazdığım gibi; grafik işler için ve internette takılmak için kullanacağım, oyun oynayan bir insan değilim. Bunları karşılaması benim için yeterli.

Hafif olması tabiki önceliğim çünkü sürekli yanımda taşımam gerekecek, büyük veya küçük olması benim için problem değil. Önceliklerim yukarıda da yazdığım gibi; grafik işler için ve internette takılmak için kullanacağım, oyun oynayan bir insan değilim. Bunları karşılaması benim için yeterli.
MacBook almanızı tavsiye ederim.
Pişman olmazsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı