Apple Pencil, Ekran Koruyucusunu Çizebiliyor

Tim

Zettapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
25
Yer
Stockholm
iPad’iniz için Apple Pencil ve ekran koruyucu kullanacaksanız ekran koruyucu seçerken dikkatli olmalısınız. Sadece 1 günlük kullanımda bile yüzlerce çizik oluşabiliyor. Ekran açıkken belli olmayabiliyor ama kapalıyken gözüküyor.

Çizilebilen ekran koruyucular:
  • Media Markt’ın sattığı değişim garantili ekran koruyucu. Değişim garantili fakat her ay ziyaret etmeniz gerekebilir. :D
Çizilmeyen ekran koruyucular:
  • Spigen GLAS.tR SLIM.

Sinirlenip paperlike ekran koruyucusunu söken ben, hüzünle okudum.
Paperlike hakkında ne düşünüyorsunuz hocam? Gerek hissiyat, gerek kalite olarak Apple Pencil ile kullanılabilecek en iyi ekran koruyucusu diyorlar. Fiyatı da epey tuzlu haliyle.

Çok not alan biriysen kesinlikle tavsiye ediyorum. Çözünürlük konusunu abartıyorlar, dizi izleyemiyorum tarzı yorumlar var. 100-120 lira arasında diye hatırlıyorum, alınabilir.

2021 yılında MediaMarkt'tan iPad Air 4 bir cihaza ekran koruyucu taktırdım ve Apple Pencil kullandım o ekran koruyucusu ile. 1 yıl sonra gerçekten çok kötü duruma geldi ekran koruyucu. Neredeyse her yerinde çizik mevcut diyebilirim. İlk çizilmeye başladığında çok belli olmuyordu ancak 1 yıldan sonra ekran açıkken bile belli oluyor. O çiziklerden sonra zaten artık MediaMarkt'tan ekran koruyucu almamaya karar verdim. 😅

Allah Allah, ben de Media Markt'ın değişimli ekran koruyucusunu kullanıyorum ama kalem hiç çizmedi koruyucuyu. Nasıl bir baskı uyguluyorsunuz yazarken? Ya da ben mi başka bir şeyi kaçırıyorum?

Sadece sürüklüyorum. Bir de öylesine resim çizmiştim. Işık altında bakınca hafif çizikler gözükmüyor mu?
Sadece bir yerde 2-3 cm'lik incecik bir çizik var o kadar. Ki bayağı da dışarda kullandım, çantamda gezdirdim vs. Bana daha kaliteli ekran koruyucu mu verdiler ne yaptılar? 😅

Geri
Yukarı