Apple servis tamir için 7.000 TL istiyor

AsilTÜRK

Decipat
Cihazı verdiğim günün aksamında mesaj geldi trackpad değişimi ücretli olacak diye top CAS'e değişimi de ücretsiz değişecek diyordu. Ücretli değişim sebebi ise içine sıvı girmesi.

Ücret tutarı da 2460TL idi.
Ben bu ücretin 2K civarını satın aldıgım kişiden aldım.
Kalan 460TL'yi kendim ödedim.

Benım sorunum şu topcase değişimine ücretsiz demişlerdi 1 saat önce arayıp 7K daha istediler.
Şöyle bir sorun var eğer bu fiyatı ilk demis olsalardı ben cihazı iade edecektim.
Şimdi söyledikleri için ne iade edebiliyorum ne de 7K verecek param var.
Servisten arayan hanımefendiye o zaman neden topcase değişimi ücretsiz olarak yazıldı dedim haklısınız dedi bunun üzerine ben para vermem cihazında tüm sorunlarının halledilmesini istiyorum dedim. Hanımefendi teknisyenle konusacağını söyledi sizce mağduriyetim giderilir mi?

Cihazı verdiğim günün aksamında mesaj geldi trackpad değişimi ücretli olacak diye top CAS'e değişimi de ücretsiz değişecek diyordu. Ücretli değişim sebebi ise içine sıvı girmesi.

Ücret tutarı da 2460TL idi.
Ben bu ücretin 2K civarını satın aldıgım kişiden aldım.
Kalan 460TL'yi kendim ödedim.

Benım sorunum şu topcase değişimine ücretsiz demişlerdi 1 saat önce arayıp 7K daha istediler.
Şöyle bir sorun var eğer bu fiyatı ilk demis olsalardı ben cihazı iade edecektim.
Şimdi söyledikleri için ne iade edebiliyorum ne de 7K verecek param var.
Servisten arayan hanımefendiye o zaman neden topcase değişimi ücretsiz olarak yazıldı dedim haklısınız dedi bunun üzerine ben para vermem cihazında tüm sorunlarının halledilmesini istiyorum dedim. Hanımefendi teknisyenle konusacağını söyledi sizce mağduriyetim giderilir mi?
Kesinlikle giderilecektir.

Anladığım kadarıyla cihazına senin iznin olmadan parça değşimi yapıp bir de üstüne para istemişler ben olsam kesinlikle para falan vermezdim cihazını alacak halleri yok git cihazını yüz yüze iste servisten.

Yazdıkların konuyla çok alakalı değil MacBook'dan bahsediyoruz. Ayrıca liradan 6 sıfır atıldığında yaşlıların yaşadığı şoku bugün sıfır eklendiğinde gençler yaşıyor. Tabii ki bütçen yoksa gidip bu kadar para vermen mantıksız olur ama bütçesi olanlar için de kimse bir şey diyemez.

Klasik Apple bilmiyor muydun?
Galiba yanlıslıkla oldu.
Birkç saat önce aradılar cihaz onarımdaymış. Baska bi ücret gözükmüyormus.

Anladığım kadarıyla cihazına senin iznin olmadan parça değşimi yapıp bir de üstüne para istemişler ben olsam kesinlikle para falan vermezdim cihazını alacak halleri yok git cihazını yüz yüze iste servisten.
Hayır hocam, top case değişimi ücretsiz yazıyordu arayıp ücret istemelerine ayar olmuştum. Neyseki ücret gözükmüyormys galiba bi yanlıslık yaptılar.

Kesinlikle giderilecektir.
Giderildi hocam, sizin mesajı görünce bi rahatlama geldi dün. Hesapta ban oldugu için yazamamıştım teşekkürler :)

Galiba yanlıslıkla oldu.
Birkç saat önce aradılar cihaz onarımdaymış. Baska bi ücret gözükmüyormus.

Hayır hocam, top case değişimi ücretsiz yazıyordu arayıp ücret istemelerine ayar olmuştum. Neyseki ücret gözükmüyormys galiba bi yanlıslık yaptılar.

Giderildi hocam, sizin mesajı görünce bi rahatlama geldi dün. Hesapta ban oldugu için yazamamıştım teşekkürler :)
Hocam gidermek zorundalar zaten mahalle arası bir yer değil ki. Koca Apple’dan bahsediyoruz. Dediğiniz gibi bir ek fiyatlandırma olsaydı bile kasayı toplarlardı veya ürünü onarırlardı.

Hocam buradaki sorun fiyatlandırma değil.
Ben bu cihazı 2. El aldım.
Aldıgım gün servise verdim fiyatı 4-5k civarı çıkmış olsaydı ilk baştan aynı gün iade edecektim.
Servis bana Touchpad'i 2460TL'ye değiştireceklerini bunun yanında da top CAS'e değişimi de ücretsiz olacak dedi. Bunu görünce satın aldıgım kişiye mesaj atıp durumu anlattım ve 2K para aldım.
2460₺'nin 2K'sını satın aldıgım kişi verdi, ben de 460TL verdim. Ve satın aldıgım çocukla konuşmayı bitirdim.
Servis ise beni 1 hafta sonra arayıp top CAS'e değişimi ücretli olacak deyince ne yapacağımı şaşırdım çünkü cihazı iade edemiyorum üstüne bir de param yok. İşin tuhaf tarafı şu servis işlemlerinde baktıgım zaman top CAS'e değişimi ücretsiz gözüküyor. Başta bana 7K civarına mâl olur deselerdi ben iade ederdim.
İş işten geçtikten sonra beni arayıp 7K daha ödeme yapmanız gerekiyor dediler bende durumu izah ettim konustugum kadın haklısınız dedi. Bugün başka birisi aradı ve cihazın onarımda oldugunu söyledi rahatladım çünkü ciddi anlamda cihaz elimde kalacaktı.

Geri
Yukarı