Apple severlerin yurt dışı alımlarına katkı sağlayacak hesaplama.

Ben gitmedim, makina fuarına giden bir arkadaşıma aldırdım. Yani gayet karlı bir alışveriş oldu. Yalnız tavsiyem, kim alacaksa yanında para ile gitmesi. Çünkü kredi kartı ile alındığında bazı bankalar USD kurunu normal güncel kurdan daha yukarıda hesaplıyor ve 2-3% kayıplar oluşabiliyor. Ortalama NewYork biletleri 3800-3900 TL civarında.
Kendi pasaportunuz ile mi kayıt altına aldınız?
Eniştem her ay Irak'a gidiyor. Beraberinde bi iPhone almasını istesem kayıt altına almak için ne gibi durumlardan geçilmesi gerekir kısaca anlatabilir misiniz? Sanırsam sadece kayıt yaptırılan Pasaport sahibinin adına olan Hat ile çalışıyormuş.

Evet, kendi pasaportuma kaydettirdim. Giriş-Çıkış yaptığınızda kimin nereden aldığı önemli değil. Önemli olan sizin pasaportunuza ve adınıza kayıtlı mobil hattınıza kaydın yapılması. 1500 TL vergiyi ödediniz zaman telefon sorunsuz kayıt altına alınıyor. Eğer fiyat uygunsa getirtin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı