Çözüldü Apple silikonlu Mac Roblox yüklenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ArdaReis00

Picopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
256 GB
Ekran kartı
M2
İşlemci
M2
Merhaba arkadaşlar ben Mac'ime Roblox indiremiyorum indirince Roblox. DMG adlı disk görüntüsünü açtım ve içindeki robloxplayerınstaller adlı uygulamayı açtım ve bunu dedi sizce ne yapabilirim? macOS Ventura 13.6.1

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2024-02-03 19.01.03.png
    Ekran Resmi 2024-02-03 19.01.03.png
    123,4 KB · Görüntüleme: 44
Silmene gerek yok lazım olabilir işte görüyorsun. Korkmana da gerek yok Apple'ın yazılımı rosetta 2. Intel uyumlu uygulamaları Apple silicon işlemcili Mac'lerde çalıştırmak için bir ara yazılım. Benim de rosetta 2 ile kullandığım bir yazılım var. Önemli bir olanak rosetta 2.

Evet hocam rosettayı biraz araştırdım zaten şu an yüklü silme işlemini vazgeçtim eğer yine Roblox gibi Intel uygulamaları yüklersem yine rosetta ile uğraşmayım diye sadece galiba arka planda çalışıp cihazın performansını düşürüyormuş ama M2 işlemciyi bu etkileyeceğini sanmıyorum ondan dolayı silmedim.

Uygulamanın çalışması için o uygulama lazım. RAR dosyasını açmak için WinRAR kullanmanız gibi. Yükleyin bir zararı olacağını sanmıyorum.

Hocam şu an yükledim zaten Roblox bile oynadım biraz yükledikten sonra.

Evet hocam rosettayı biraz araştırdım zaten şu an yüklü silme işlemini vazgeçtim eğer yine Roblox gibi Intel uygulamaları yüklersem yine rosetta ile uğraşmayım diye sadece galiba arka planda çalışıp cihazın performansını düşürüyormuş ama M2 işlemciyi bu etkileyeceğini sanmıyorum ondan dolayı silmedim.

Hocam şu an yükledim zaten Roblox bile oynadım biraz yükledikten sonra.
Çalışması gerekmediği durumlarda çalışmaz Rosetta 2. Arkaplanda çalışıp da performansı düşürmez yani.

"Rosetta is not an app that you open or interact with. Rosetta works automatically in the background whenever you use an app that was built only for Mac computers with an Intel processor. It translates the app for use with Apple silicon."

Türkçesi:
Rosetta açtığınız veya etkileşimde bulunduğunuz bir uygulama değildir. Rosetta, yalnızca Intel işlemcili Mac bilgisayarlar için oluşturulmuş bir uygulamayı kullandığınızda arka planda otomatik olarak çalışır. Uygulamayı Apple silikonla kullanılmak üzere çevirir.

Apple destek

Direkt Apple'ın destek sitesinden aldığım bilgidir.

Çalışması gerekmediği durumlarda çalışmaz rosetta 2. arka planda çalışıp da performansı düşürmez yani.

"Rosetta is not an App that you open or interact with. Rosetta works automatically in the background whenever you use an App that was built only for Mac computers with an Intel Processor. It translates the App for use with Apple silicon."

Türkçesi:
Rosetta açtığınız veya etkileşimde bulunduğunuz bir uygulama değildir. Rosetta, yalnızca Intel işlemcili Mac bilgisayarlar için oluşturulmuş bir uygulamayı kullandığınızda arka planda otomatik olarak çalışır. Uygulamayı Apple silikonla kullanılmak üzere çevirir.

Apple destek

Direkt Apple'ın destek sitesinden aldığım bilgidir.

Hocam bu Apple'ın destek sitesinden bir yazı galiba linkini atar mısınız merak ettim eğer link hala sizde ise tabii.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı