Apple store’dan MacBook alınır mı?

TPfEnOmEnTP

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2.4 GHz MacBook Pro 13 inç almaya karar verdim. Sahibinden ilanlarına güvenmediğim için. İnternetten almayı düşündüm. Eğitim indirimi ve kulaklık ile 12.877 TL. Taksitli bir şekilde almayı düşünüyorum. Apple Store ve diğer mağazalar arasında fark var mı? Eğer bilgisayarda sorun çıkarsa Apple Store'dan almazsam beni oyalamaya çalışır mı aldığım firma. Aradığımda açmama ya da ürün bizim değil her şeyi Apple ile halledin gibi bir durumda oluyorlarmış. Apple'dan alırsam parada Apple'da cihaz da Apple'ın. Apple Store dan almam daha mı iyi olur. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye garantili bir Apple cihaz alırsan yani herhangi yasal bir Türkiye firmasından (Vatan Bilgisayar, Mediamarkt vb.) hiçbir sorun yaşamazsın. Hepsi aynı garantiye tabii. Yani Apple Türkiye garantisi.

Apple Türkiye garantili ürün aldığınız takdirde diğer firmalarla işiniz kalmıyor. Doğrudan Apple ve Apple yetkili servisleri sizinle ilgilenecektir. Resmi dağıtıcı firmalardan ucuz olanından alabilirsiniz. Fark yok. Bu arada benim arabam o para. Umarım Mac lazım olduğu için alıyorsunuzdur.

Her zaman güvenilir veya olmayan ayrımı olacak kesin bir şey söylenemez o konuda ama güvenilir satıcılardan alırsanız sonradan zaten bir sorun çıktığında araya satıcıyı koymaya gerek yok, işinizi direkt Apple Destek ile halledeceksiniz.

Tabi cihaz aldığınızda sıkıntılıysa yine 15 gün içinde koşulsuz iade hakkınız var. Apple'da sanırım bu süre 30 gündü.

Taksitle almak istediğinizi söylemişsiniz. Unutmayın Apple'da en fazla 3 taksit var. Başka yerlerden 6-12 ay taksitle alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı