Apple Türkiye, Tüm Ürünlere %10 Zam Yaptı

360Hz monitörler ne zamandan beri iPhone ürünlerinden pahalı oldular? Ayrıca kişinin ne aldığı değil onu ne şartlarda aldığı önemlidir. Burada adam bir ürün satın alıyor borcunu, taksidini bitirene kadar 2 sürüm yenisi piyasaya çıkıyor :D Doğru düzgün peşin ürün satın alabilen yok ülkede.
O halde @Recep Baltaş Bey'e -kalitesinin ve birikiminin büyük bir şahidi olarak- soralım, o aldığı bir ürünün taksidini bitirene kadar 2 nesil ilerisinin çıktığına şahit oluyor muymuş? Nerede bu insanlar arkadaşlar? Niye kimse kendi adına konuşmuyor?

Kaçması için ne gibi bir sebep var tam olarak? Ecevit %300'lük zamları açıklarken ülkemizden kaçıyor muydu? Tabii ki hayır. Olayı hala çözemiyorsunuz.

Alan her türlü alıyor. Daha az önce "360 hz bir monitörü alsam mı almasam mı?" diye açılan bir konu gördüm. O monitörler iPhone'dan daha lüks ve pahalı. Belli bir kesimin tuzu gayet kuru olduğu için sadece çok az insan zamlardan etkileniyor. Ekseriyetle muhalif kesimde bir sıkıntı görmüyorum ben. Yaza 2 hafta kaldı, herkes tatillerde istediğini yiyip içecek. Instagram yıkılacak hikayelerden.
Matematik yalan söylemez, bilerek önlenmeyen enflasyondan çok az insan etkileniyor demek büyük delüzyon.

Apple takmış tasmayı. Adam Apple'sız yaşayamıyor. Asgari ücret alıyor. Kredi borç harç Iphone.

Bunun Apple ile ne alakasi var S23 alayim desen o da 25K az para mi? Bir telefona 25 birim para veriyorsun ve bunun neredeyse yarisi vergi. Adam akilli RTX 4070'li bir PC toplayayim desen minimum 30K, PS5 20K bir tek Apple mi batti yani? Milletin cerez niyetine aldigi Switch bu ulkede 8-9K, oyunu 2K nasil bu kadar sig yorumlar yapmayi beceriyorsunuz cok ilginc gercekten.

Bunun Apple ile ne alakasi var S23 alayim desen o da 25K az para mi? Bir telefona 25 birim para veriyorsun ve bunun neredeyse yarisi vergi. Adam akilli RTX 4070'li bir PC toplayayim desen minimum 30K, PS5 20K bir tek Apple mi batti yani? Milletin cerez niyetine aldigi Switch bu ulkede 8-9K, oyunu 2K nasil bu kadar sig yorumlar yapmayi beceriyorsunuz cok ilginc gercekten.
Siz en azından masaüstü topluyorsunuz, laptoplar da 4050 25.000 TL oldu.

Kaçması için ne gibi bir sebep var tam olarak? Ecevit %300'lük zamları açıklarken ülkemizden kaçıyor muydu? Tabii ki hayır. Olayı hala çözemiyorsunuz.

Alan her türlü alıyor. Daha az önce "360 hz bir monitörü alsam mı almasam mı?" diye açılan bir konu gördüm. O monitörler iPhone'dan daha lüks ve pahalı. Belli bir kesimin tuzu gayet kuru olduğu için sadece çok az insan zamlardan etkileniyor. Ekseriyetle muhalif kesimde bir sıkıntı görmüyorum ben. Yaza 2 hafta kaldı, herkes tatillerde istediğini yiyip içecek. Instagram yıkılacak hikayelerden.
Ecevit açıklıyordu da biz o zamanlar Kıbrısı almıştık, kardak kayalıkları krizi çıkmış savaşa gidiyorduk yunan ile üstelik ambargo üstüne ambargo yiyordu ülke. Şimdi hem silahsız olması gereken adalar işgal ediliyor hem de Suriyedeki tek toprağımız Süleyman Şah kalesini kendi elimizle havaya uçurup kaçtık oradan. + olarak o adam hangi devlet kurumunu sattı? Badem bıyık'ın özelleştirmediği (satmadığı) kurum kaldı mı? Köprü yapılır geçiş ücreti, vergisi ve geçiş garantili eğer sayı tutmazsa hazine şirkete parayı ödeyecek. Hastane yapılır hasta garantili. Bura 90 milyonluk ülke elbette iyi geçinenler olacak toplumun %5 i 4.5 milyon yapıyor. Ama toplumun genel durumu nedir? Sosyal devlet gereği halkın tamamını gözetmek durumundasın. Ankarada çalışırken bizim patronlar hep maseratiyle, porscheyle gezerdi ama adamlar muhalifti. Senin durumunun iyi olması akpyi destekleyeceğin anlamına gelmiyor zaten biraz ahlaken gelişmiş olursan kendi cebinin doluluğu için bir partiyi desteklemezsin psikolojide buna saf çıkarcı denir. Yav aha bende sistem dizdim şu sıra kredi çektim aldım şimdi benim durumum iyi mi? Hayır sadece biliyorum ki yarın daha kötü olacak. 1 kasa için aylarca kredi ödeyeceğiz bu milletimize reva mı? Yani senin insanlıktan anladığın bu mu? Siz hayatta kalmayı yaşamak sanıyorsunuz. Bu sadece apple'ın yaptığı zam. Gidin marketlere bakın memleket yangın yerine dönmüş. Sen şimdi dersin ki su içiyorsun demek durumun iyi :D Hayat instagramdan ibaret değil. O istediği yerde tatil yapan kişiler bir grup şanslı azınlık.

O halde @Recep Baltaş Bey'e -kalitesinin ve birikiminin büyük bir şahidi olarak- soralım, o aldığı bir ürünün taksidini bitirene kadar 2 nesil ilerisinin çıktığına şahit oluyor muymuş? Nerede bu insanlar arkadaşlar? Niye kimse kendi adına konuşmuyor?
Videolarda gösterdikleri ürünleri söylüyorsan eğer inceleme için gönderilen ürünler onlar bildiğim kadarıyla, inceleme yapıldıktan sonra geri alınıyor büyük bir çoğunluğu. Bu iş çoğu inceleme kanalında böyle işler.

Siz en azından masaüstü topluyorsunuz, laptoplar da 4050 25.000 TL oldu.

Valla ben sistem mistem toplayamiyorum. Bu ulkede hemen hemen her insanin tek bir bilgisayar secme hakki var, ben de isim geregi MacBook aldim. Gonul isterdi cerez fiyatina Switch alayim Zelda oynayayim, gonul isterse yanina PS5 cekeyim exc. oyunlarin tadina bakayim ama oradan buradan kisip teknolojik alet aliyoruz iste.

Bazı cihazları hak ediyor ama İphone'lar zengin değilseniz kesinlikle gereksiz. Özellikle son çıkan modelleri. İnsanlar tüm cihazları uyum içinde çalışıyor diye alıyor ve haklılar o konuda gerçekten başarılılar.

iPhone ile alakasi yok. 150-200 dolarlik cihaza 10K vermek de telefon secimini mantikli yapmiyor. Yurt disinda kullan at telefonu niyetine kullanilan cihazlari almak icin insanlar burada 1 ay calisiyor. Bu da inanilmaz bir olay ama goze batmiyor iste.

Şu ilk telefona vergi muafiyeti gelene kadar sabretseler bari.

Geri
Yukarı