Apple ürünlerinde "resmi distribütör garantili" ne anlama geliyor?

ViperSting

Hectopat
Daha fazla  
iPhone 12 mini alacağım, bazı ürünlerin başlığında "Apple Türkiye Garantili" yazarken bazı ürünlerde bu ibare bulunmuyor ve bunun yerine açıklama kısmında "resmi distribütör garantili" yazıyor. Ben distribütör garantili bu ürünü satın alırsam Apple garantisinden yararlanabiliyor muyum? Apple Store'ye ürünümü götürsem destek sağlarlar mı?

iPhone 12 mini alacağım, bazı ürünlerin başlığında "Apple Türkiye Garantili" yazarken bazı ürünlerde bu ibare bulunmuyor ve bunun yerine açıklama kısmında "resmi distribütör garantili" yazıyor. Ben distribütör garantili bu ürünü satın alırsam Apple garantisinden yararlanabiliyor muyum? Apple Store'ye ürünümü götürsem destek sağlarlar mı?
Telefoncular şey der ya "Bozulursa garantisi benim abim" onun gibi birşey galiba.

Apple Türkiye zaten distribütör oluyor. İthalatçı garantili yazan varsa ondan kaçın. Ama Apple Türkiye yada distribütör aynı şeyi ifade ediyor.
Telefoncular şey der ya "Bozulursa garantisi benim abim" onun gibi birşey galiba.
O durum ithalatçı garantili ürünlerde oluyor. Geneli de zaten ürünle ilgilenmiyor tek avantajı kayitli olmasi oluyor ki zaten fiyat farkı alınabilir kılıyor o ürünü.

Anladığım kadarıyla ithalatçı garantiliyi kastetmişsiniz. Bu tarz bir üründe Apple Türkiye'den destek alamazsınız.

En iyisi satıcıya soru sor özelliğini kullanmanız olur. :)

Son düzenleme:
Resmi distribütör garantisi demek ürünün markasının bizzat kendisinin garanti verdiği üründür. Yani apple marka bir ürün aldıysan ve resmi distribütör garantisi varsa ürünü garanti için herhangi bir apple mağazasına götürebilirsin ancak ithalatçı garantili garanti için kimden aldıysan ona gidersin.​

Anladığım kadarıyla ithalatçı garantiliyi kastetmişsiniz. Bu tarz bir üründe Apple Türkiye'den destek alamazsınız.
Niye insanların kafasını karıştırıyorsunuz anlamıyorum? "Resmi distribütör yazıyor" cümlesiyle neden "ithalatçı garantili" ürünü kastetsin. Öyle olsa ithalatçı garantili yazardı herhalde. İkisi birbirinden farklı şeyler sonuçta ama senin yazdığın mesajla sanki ikisi tek garanti şeklinin farklı ifadeleri gibi anlaşılıyor.

Niye insanların kafasını karıştırıyorsunuz anlamıyorum? "Resmi distribütör yazıyor" cümlesiyle neden "ithalatçı garantili" ürünü kastetsin. Öyle olsa ithalatçı garantili yazardı herhalde. İkisi birbirinden farklı şeyler sonuçta ama senin yazdığın mesajla sanki ikisi tek garanti şeklinin farklı ifadeleri gibi anlaşılıyor.
Hocam resmi distribütör Apple diyoruz o halde? Yanlış anlamayın bu kadar para veriyoruz, sacma sapan servislerde magdur olmak istemiyorum.

Hocam resmi distribütör Apple diyoruz o halde? Yanlış anlamayın bu kadar para veriyoruz, sacma sapan servislerde magdur olmak istemiyorum.
Aynen öyle hocam resmi distribütör garantili cihaz Apple Türkiye garantili cihazdır. Diğer markalarda da aynı şekildedir. Resmi Distribütör yazıyorsa o markanın Türkiye'deki resmi yetkilisi sağlar garanti hizmetlerini.

Yeni konular

Geri
Yukarı