Apple Watch 9 pil sağlığı normal mi?

R. Berat YAŞAR

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 7 5800x3D / Gigabyte X570 Aorus Elite (Rev 1.0) / Corsair Vengeance 16GB(2x8GB) 3200Mhz CL16 /PowerColor Red Devil RX 6750XT OC- MSI NVIDIA GeForce RTX2070 Gaming Z / ADATA 256GB XPG SX6000 PRO NVMe M.2 SSD / Seagate BarraCuda 2TB 7200RPM 256MB HDD / CM MasterLiquid ML240L / Dark N10 PRO / High Power 850W 80+ Gold 14cm
Meslek
Harita Mühendisi
Merhaba, Apple Watch 9 saatinde pil ömrünü korumak için nasıl bir yol izlemeliyim? Hangi gereksiz uygulamaları kapatırsam daha verimli pil süresi çıkartırım. Ve son olarak bu saatlerde telefon gibi %80'den sonra şarja takılı bile olsa şarj etmeme özelliği var mı?

Pil için iPhone’lardaki iyileştirilmiş şarj özelliği var, arkaplandaki uygulamalar pil durumun çok etkilemiyor ama pil sizin birinci önceliğiniz ise AOD’u kapatın o çok fark ediyor işte.

Pil için IPhone'lardaki iyileştirilmiş şarj özelliği var, arkaplandaki uygulamalar pil durumun çok etkilemiyor ama pil sizin birinci önceliğiniz ise AOD'u kapatın o çok fark ediyor işte.

Eğer AOD'dan kastınız always on display ise bence çok güzel ve şık görünen bir özelliği kapatmış olur.

Eğer AOD'dan kastınız always on display ise bence çok güzel ve şık görünen bir özelliği kapatmış olur.

Evet şık görünüyor ama arkadaşın dediği gibi telefonda benim açımdan gereksiz direk kapatmıştım ama iş akıllı saat olunca harbiden kolda şık gözüküyor ama arkadaşın dediği gibi aşırı pil süresini azaltıyor normalde 1 saatte 5 giderse onunla 10 falan gidiyor.

Evet şık görünüyor ama arkadaşın dediği gibi telefonda benim açımdan gereksiz direk kapatmıştım ama iş akıllı saat olunca harbiden kolda şık gözüküyor ama arkadaşın dediği gibi aşırı pil süresini azaltıyor normalde 1 saatte 5 giderse onunla 10 falan gidiyor.

Sizde çok yiyormuş AOD. Bende o kadar yemiyor. Galaxy Watch 5 44mm.

Kolunuzda değilken Wi-Fi ve BT' yi kesinlikle kapatıyoruz. Telefonun BT kapalıyken saatte de kapatıyoruz. Kapatacağınız şeyleri sırayla yazıyorum; AOD, Hey Siri, iPhone ile kilit aç (aynı şey telefon üstünden de geçerli. Ayarlar> Face ID altında bulabilirsiniz), neredeyse tüm iPhone uygulama bildirimleri ve saate olabildiğince az uygulama yüklemelisiniz saatte göster ayarını kapatarak uygulamaların otomatik yüklenmesini kapatıyoruz, Apple Müzik kullanıyorsak otomatik indirmeyi de kapatıyoruz, arka plan uygulama yenileme, bileği kaldırarak uyandır, otomatik antrenman başlatma/bitirme hatırlatıcısı, anternman sırasında daha az sağlık ölçümü ve GPS kullanımı, çift tıklama, ve iPhone saat uygulaması> Gizlilik altındaki her şey he bir de uyku takibi. Ek olarak animasyon olmayan hareketsiz bir saat kadranı seçin. Bir de erişebilirlik ayarlarında hareketi yada animasyonu azalt gibi bir seçenek var onu da açabilirsiniz.
Ama ben yazdıklarımın hiç birini yapmadım yalnızca bileğimde değilken düşük pil modunu açıp BT ve Wi-Fi kapatıyorum ona rağmen 1-2 gün rahat gidiyor.

Kolunuzda değilken Wi-Fi ve BT' yi kesinlikle kapatıyoruz. Telefonun BT kapalıyken saatte de kapatıyoruz. Kapatacağınız şeyleri sırayla yazıyorum; AOD, Hey Siri, iPhone ile kilit aç (aynı şey telefon üstünden de geçerli. Ayarlar> Face ID altında bulabilirsiniz), neredeyse tüm iPhone uygulama bildirimleri ve saate olabildiğince az uygulama yüklemelisiniz saatte göster ayarını kapatarak uygulamaların otomatik yüklenmesini kapatıyoruz, Apple Müzik kullanıyorsak otomatik indirmeyi de kapatıyoruz, arka plan uygulama yenileme, bileği kaldırarak uyandır, otomatik antrenman başlatma/bitirme hatırlatıcısı, anternman sırasında daha az sağlık ölçümü ve GPS kullanımı, çift tıklama, ve iPhone saat uygulaması> Gizlilik altındaki her şey he bir de uyku takibi. Ek olarak animasyon olmayan hareketsiz bir saat kadranı seçin. Bir de erişebilirlik ayarlarında hareketi yada animasyonu azalt gibi bir seçenek var onu da açabilirsiniz.
Ama ben yazdıklarımın hiç birini yapmadım yalnızca bileğimde değilken düşük pil modunu açıp BT ve Wi-Fi kapatıyorum ona rağmen 1-2 gün rahat gidiyor.
Sizinki kıtlık günü modu gibi oldu biraz 😂😂😂.
Ben her şeyi açık şekilde kullanıyorum ve de ek olarak gün içerisinde oyun oynayıp, müzik dinleyip Mesajlar’dan instaya girerek geziniyorum ancak yine de 2 günü devşirebiliyorum %30’larda güç tasarrufunu açarak.

Geri
Yukarı