Apple Watch alınır mı?

1 senedir Apple Watch SE 44 mm kullanıyorum. Açıkçası o zamanlar Cellucar modelleri yoktu. Bu yüzden SE GPS modeli almıştım. Şimdiki aklım olsaydı eSIM modelini alırdım. Çünkü saatten çeşitli işlemler yapsan da yine o telefonu taşımak zorundasın mantığı beni biraz irite etti.
Cellular modelleri bence parasını hak etmiyor hocam. Saate sim kart takmakta bana garip geliyor. Sonuç olarak bir saat. Telefonu zaten yanımızda taşımamız gerekiyor. Koşu yapacaksınız mesela kulaklığı alır saati alır çıkarsın telefon evde kalabilir. Ama gündelik hayatta telefon zaten yanımızda oluyor.

Cellular modelleri bence parasını hak etmiyor hocam. Saate sim kart takmakta bana garip geliyor. Sonuç olarak bir saat. Telefonu zaten yanımızda taşımamız gerekiyor. Koşu yapacaksınız mesela kulaklığı alır saati alır çıkarsın telefon evde kalabilir. Ama gündelik hayatta telefon zaten yanımızda oluyor.
Yani dediğiniz gibi aslında saatten beklentimize göre değişiyor. Şurada saat ilk geldiğinde incelemiştim. O zaman 2650 TL civarında bir fiyata almıştım. Troy'dan. Apple Watch SE 44mm İncelemesi
Şimdi ise biraz hevesimi aldım galiba ya da İphonedo'nun inceleme videoları da galiba biraz cellucar'a itekledi beni.

Yani dediğiniz gibi aslında saatten beklentimize göre değişiyor.
Doğrudur hocam. AirPods kullanıyorsanız Cellular Watch ile beraber neredeyse telefonsuz bile yaşarsınız. Görüşmeleri, mesajlaşmaları falan rahatlıkla yapıyorsunuz AirPods olunca. AirPods olmadan saate eğilerek konuşmak falan bana biraz komik geliyor :D

Merhaba iyi sosyaller,

Daha önce akıllı saat kullanmamış biri olarak kendime hem aksesuar hem de sağlık takibi ve kullanışlı olması açısından bir akıllı saat almak istiyorum. iPhone 11 kullandığım için Apple Watch serisinden bir saat istiyorum. Farklı modelleri de düşünmüştüm ama para verilecekse bari üst kalite ve uyumlu bir ürün alayım düşüncesine girdim. Sizce ne kadar doğru?

İlk kez akıllı saat alacak birisi olarak sizce Apple Watch alınır mı? Hangi modeli tercih etmeliyim?

Eğer alamyı planlıyorsan Apple Watch alabilirsin. Abim geçen günlerde yanlış hatırlamıyorsam 7-8 k ya aldı ama şu an fiyatını bilmiyorum.

Doğrudur hocam. AirPods kullanıyorsanız Cellular Watch ile beraber neredeyse telefonsuz bile yaşarsınız. Görüşmeleri, mesajlaşmaları falan rahatlıkla yapıyorsunuz AirPods olunca. AirPods olmadan saate eğilerek konuşmak falan bana biraz komik geliyor :D
Çok haklısınız gerçekten. Sennheiser'im var valla AirPods kullanmıyorum. Şöyle e-sim fiyatlarına bakınca da biraz caydım. Konu sahibi arkadaşın bu kadar abartmasına asla gerek yok. E-sim'e bu kadar para verilmez şahsen asla.

X1.PNG

Şöyle e-sim fiyatlarına bakınca da biraz caydım.
Kesinlikle hocam bende ondan bahsetmiştim parasını hak etmiyor derken. Cellular parasının üstüne az ilave yapsan 2 tane Series 8 alıyorsun. Çok gereksiz bir fiyat farkı var, bence vermeye hiç gerek yok. Normal model 10.000 olsa Cellular 12000 falan olsa verilir ama bu kadar fark verilmez. Artık istisnalar harici telefon zaten sürekli yanımızda telefon olmayan nadir zamanlar için bence bu kadar fark verilmez ama tabii kullanım amacına göre değişir. Gün içinde telefonu yanında pek taşımak istemeyen birisi Cellular Watch + Kablosuz bir kulaklık ile görüşmelerini falan yapabilir. Kişiden kişiye değişir.

Yeni konular

Geri
Yukarı