Apple Watch almaya değer mi?

Apple Watch fitness ve yogun tempodaki insanlar icin cok uygun. Ayrica guzel bir aksesuar. "Ben aksesuarimin telefonumla uyumlu, spor takibimi yapabilmesini ve mesajlari hizlica okuyabilmesini, guzel de bir aksesuarimin olmasini istiyorum." diyorsan al.

Aslında ben halen bu yaşıma geldim bu saatlerin neden kullanıldığını anlamadım. Sanırım biraz kapitalizm biraz da iş adamları için çıkartılmış gibi duruyor.

Hocam kalp krizi geçirdiğini saatin sana söylemesi seni kurtarmaz aksine daha hızlı rahmetli olmani sağlar. Tavsiyem akıllı saat yerine Full mekanik klasik saat almanız. ( aynı kararı yaptım ve aşırı memnunum)

Aslında ben halen bu yaşıma geldim bu saatlerin neden kullanıldığını anlamadım. Sanırım biraz kapitalizm biraz da iş adamları için çıkartılmış gibi duruyor.
Kapitalizmi bir kenara koyarsak normal kullanıcının işine yaramıyor içindeki sensörler; kaç saat uyumuşum, kalp ritmim, tansiyonum nedir falan fiso şeyler benim için önemli değil ama sağlık sorunları yaşayanlar, sağlıkçılar için ve sporcular için önemli olabilir.

Aksesuar olarak alınacaksa Casio ve Seiko düşünülebilir ucuz olduğu için.
Dâhâ kaliteli materyal barındıran saat bakarsan en uygun 15 kağıt vermen lazım, o da giriş seviyesi bir saat sayılıyor.

Kullandığım takı ve aksesuarlara özen gösteren biriyim. Saatte bunlar arasında olmazsa olmazlarım arasında. Yoğun olarak mesaide telefon ve bilgisayar başındayım. Kullandığım akıllı saat işime ne kadar yarıyor diye soracak olursanız, telefon masamda beklerken saat üzerinden aramalara cevap veriyor ve konuşuyorum. Bunun dışında pek bir işe yaramıyor ve geri kalan bir çok özelliği keyfi, olmazsa olmaz değiller.

Gerçek anlamda spor yapan birisi bu saatleri kullanmaz. Neden diye soracak olursanız bu işin üstadı Garmin, Suunto, Polar vs. var. Antrenman yapacağım zaman Garmin olmadan dışarıya adımımı atmam. Watch biraz daha işin gösterişi, keyfi kısmında. Ayrıca ekosistemin dışına çıkmayı sevmem, bir tarafta Buds 2 kullanacak ve Apple cihazına geçeceksiniz. Bu durumda Galaxy Wearable kullanamayacaksınız. Buds çift ve tek tıklamalarla ayarlanabilir ses açma kapama gibi özelliklere de sahip bir kulaklık.

Son düzenleme:
Akıllı saatler anlık hevesle alınan ve sonra da bir köşede çürümeye bırakılan cihazlar. Cihazda ihtiyacınız olan olmazsa olmaz bir özellik yoksa tamamen boş bir harcama.

Diğer arkadaşların tüm teknik taktik yorumlarının yanında bu konularda benim benimsediğim düstur, bu ülkede bir şeyler alacaksanız o an hemen alacaksınız. Yok 2 gün bekleyeyim yok biraz bakınayım, hoop fiyat birden zamlanmış. Bir şeyi o an almadığına pişman ediyor. Parayı harcayacak daha iyi bir yer yoksa, hele öyle boş boş TL'de duruyorsa alın. Zaten ülkede Apple cihaz alıp zarar eden görmedim daha.

Apple Watch her ne kadar güzel bir saat olsa da çok gerekli olduğunu düşünmüyorum şahsi fikrimce.

Genelde insanlar aksesuar amaçlı alıyor ki saat gerçekten de hoş duruyor. Ama Laptop alımınızı geciktirecek ise almamanızı tavsiye ederim.

Hocam Apple watch gerçekten güzel bir cihaz ama ona vereceğiniz parayı kendi zevkinize göre klasik bir saate verseniz çok daha şık durur diye düşünüyorum. Apple watch başta büyük hevesle alınan ama 2 ay sonra yüzüne bakılmayan cihazlardan biri. Ha güzel duruyor mu duruyor orası ayrı.

https://tr.tommy.com/erkek-matthew-saat-p_189108 mesela

Geri
Yukarı