Apple’dan iPhone modellerine yılbaşı öncesi 6500 TL Zam

365436

Hectopat
Makaleler
18
iPhone 15 modelleri 6500’ler TL zamlanarak yılbaşı öncesi ara zammını aldı. Zam hala yetkili satıcılara yansımadı. Sitelerdeki fiyatın değişmesi birkaç günü bulabilir. Almak isteyenler elini çabuk tutmalı.

IMG_0685.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone 15 modelleri 6500'ler TL zamlanarak yılbaşı öncesi ara zammını aldı. Zam hala yetkili satıcılara yansımadı. Sitelerdeki fiyatın değişmesi birkaç günü bulabilir. Almak isteyenler elini çabuk tutmalı.

Eki Görüntüle 2037092

Felaket bir kapitalizm uyguluyorlar.
Akıl mantık işi değil artık. Gerçekten Apple ürünü kullanan insanları anlamıyorum.
Fiyatın daha da yükseleceğini söyleyip birini teşvik etmek ise daha vahim bir durum.
Milletin harbi kenarında köşesinde birikimi kalmadı. Herkes bu muhabbetler yüzünden dibi boylayacak. Allah sonunu hayır etsin.

IMG_5392.jpeg

Evet, var.
IMG_5393.jpeg

Apple fanlari iPhone 13 100.000 TL bile olsa alir. Onlarin hayatini degistiren bir sey oldugunu dusunmuyorum. iPhone 11 gibi bir cihaz bile hala 2023'te tonlarca daha iyi muadilinin oldugu piyasada 21.000 TL'ye en cok satilan telefonlardan birisi oluyorsa bu ulke bu Apple zamlarini hak ediyor.

Eki Görüntüle 2037132
Evet, var.
Eki Görüntüle 2037134

Apple fanlari iPhone 13 100.000 TL bile olsa alir. Onlarin hayatini degistiren bir şey oldugunu dusunmuyorum. iPhone 11 gibi bir cihaz bile hala 2023'te tonlarca daha iyi muadilinin oldugu piyasada 21.000 TL'ye en cok satilan telefonlardan birisi oluyorsa bu ulke bu Apple zamlarini hak ediyor.

Adamlar baktı bu millet akıllanmaz daha da yapıştırıyor zamı.

Felaket bir kapitalizm uyguluyorlar.
Akıl mantık işi değil artık. Gerçekten Apple ürünü kullanan insanları anlamıyorum.
Fiyatın daha da yükseleceğini söyleyip birini teşvik etmek ise daha vahim bir durum.
Milletin harbi kenarında köşesinde birikimi kalmadı. Herkes bu muhabbetler yüzünden dibi boylayacak. Allah sonunu hayır etsin.
Hocam bir iPhone fiyatı normal bir ülkede çıktıktan sonra zamlanmaz, yenisi çıkana kadar düşmez de. Acaba şirket kar oranını sabit tutmak için zaten kendinden 3-4 kat daha çok kazanan devlete kendi payını da yedirmemek için böyle bir adım atmış olabilir mi?

Vergiyi tabana yayacağız söylemi vardı geçenlerde Şimşek'in. Hani sesli düşünüyorum. Çünkü zaten 1000 dolaylarında olması gereken telefonu 2900'e satıyorlarsa bu adamlar, 3100 dolara çıkaracak bir hamle yapmazlar.

Suçluyu doğru tayin etmeliyiz bence.

Hocam bir iPhone fiyatı normal bir ülkede çıktıktan sonra zamlanmaz, yenisi çıkana kadar düşmez de. Acaba şirket kar oranını sabit tutmak için zaten kendinden 3-4 kat daha çok kazanan devlete kendi payını da yedirmemek için böyle bir adım atmış olabilir mi?

Vergiyi tabana yayacağız söylemi vardı geçenlerde Şimşek'in. Hani sesli düşünüyorum. Çünkü zaten 1000 dolaylarında olması gereken telefonu 2900'e satıyorlarsa bu adamlar, 3100 dolara çıkaracak bir hamle yapmazlar.

Hocam suçlu yine vatandaş.
Milletimiz arsız olduğu için gidip bütün vergiyi bu cihazlara yüklüyorlar.
Apple ve Samsung'un yurt dışı fiyatları aşağı yukarı aynı. Ona rağmen bizim ülkede iki cihaz arasında ciddi vergi dilimi var.

Eki Görüntüle 2037132
Evet, var.
Eki Görüntüle 2037134

Apple fanlari iPhone 13 100.000 TL bile olsa alir. Onlarin hayatini degistiren bir sey oldugunu dusunmuyorum. iPhone 11 gibi bir cihaz bile hala 2023'te tonlarca daha iyi muadilinin oldugu piyasada 21.000 TL'ye en cok satilan telefonlardan birisi oluyorsa bu ulke bu Apple zamlarini hak ediyor.
Apple ürünü "kullananlar" demiyorum, çünkü her Apple ürünü kullanan insanlardan bahsetmeyeceğim. Popüler kültür köleleri çoğu çünkü. Benim bahsettiğim kısım tamamen farklı onlardan.

Apple ürünü kullanan bazı insanlar, markaya karşı daha farklı bir duygu besliyor. Onlar için bir telefondan daha fazlasıdır, onlar popüler kültür kölesi veya aptal insanlar değildir. Kullandıkları cihazlar onlar için bir dost gibidir. Lütfen genelleme yapmayınız.

Hocam suçlu yine vatandaş.
Milletimiz arsız olduğu için gidip bütün vergiyi bu cihazlara yüklüyorlar.
Apple ve Samsung'un yurt dışı fiyatları aşağı yukarı aynı. Ona rağmen bizim ülkede iki cihaz arasında ciddi vergi dilimi var.
Hocam bence dediğiniz önceliklerini bilmeden borç harç bu cihazları alacak olanlar için haklı. Ancak insanlar Android yerine iPhone kullanmak istediği için bence suçlanmamalılar. Cidden benim kutuplar dışında her kıtadan arkadaşım oldu. Çok milletli bir ülkede yaşıyorum. Gerçekten en son ne zaman birinin elinde Android gördüm hatırlamıyorum. Ara sıra Note 20 Ultra görüyorum bazılarında o kadar ve çok nadirler.

Hani diğer tüm insanların zaten yaptığı ve günlük döner parasına ulaştığı bir şeyi bizim insanımız da istemesi problem değil. Bu bir mesele değil dünyada artık çünkü. Telefon altı üstü. 1 haftada alma Challenge yapıyorlar benim arkadaşlarım gece gündüz mesaiye kalarak.

Tekrarlıyorum bence kendi rızkından kesip alanlar normal değil, sadece istemeleri de ayıplanacak bir şey değil. Forumda da sabah akşam Apple'a sallayan adamlar aynı paraya gidip yine Apple alırlar çünkü. Her yerde bu böyle utanılacak bir şey değil bu. Söylemek istediğim şey, bu fiyatları Apple zamlandırmıyor. Bu adamların birim başına kazanacağı para zaten her yerde aynı. Sekmez. Daha telefon çıkmadan kazandıracağı para belli. Bir zam geliyorsa adam orada bir şeyi telafi etmeye çalışıyordur. Kızın yine, fiyatlar fahiş ama telefonun ederinin 2 katı kadar üzerine ekleyenler bence daha sıkıntılı. Devlet %10 alsa, Apple'da kendi karını koysa bu telefon 48 bin şu an. Devletin para koruma politikası bu yönde. Başka da yapacak bir şey yok gibi, hazine odasında yarım kalıp peynir var sadece.

Bu vergiler sadece Apple'dan alinmiyor. Yurt disi fiyati ayni olan telefonlarin Turkiye'de aralarinda 1.5 veya 2 kat fiyat farki olmasinin bir aciklamasi yok. Nasil Samsung, Turkiye'ye ozel fiyatlandirma yapiyorsa, Apple da yapabilir. Yapmasina da gerek yok, acgozluluk yapmayip insancil fiyattan da getirebilir.

iPhone 15 Pro'nun MSRP'si 999$ idi 128 GB icin. Samsung S23 Plus da MSRP olarak 999$ idi. Yani fiyatlarinin ayni olmasi gerek.

Evet, simdi Turkiye fiyatlarina bakalim.

IMG_5396.jpeg
IMG_5395.jpeg

Yurt disinda ayni paraya satilan telefonlar arasinda 30.000 TL fark var. Bu sacmaliga artik bir son verin. Her telefondan vergi aliniyor, devlet bu Apple deyip daha fazla vergi aliyormus gibi muamele yapmayin.
Apple ürünü kullanan bazı insanlar, markaya karşı daha farklı bir duygu besliyor. Onlar için bir telefondan daha fazlasıdır, onlar popüler kültür kölesi veya aptal insanlar değildir. Kullandıkları cihazlar onlar için bir dost gibidir. Lütfen genelleme yapmayınız.
Bu soylediginiz mesajin hicbir mantigi yok. Ayrica mesajimla alakasi nedir? Ben mesajimda "Kendi kisisel secimidir" demisim orada. Kisisel secimleri beni baglamaz, isterse yenilenmis iPhone 7 alsin. Ama ortada daha iyi muadilleri varken iPhone 11 oven bir insana saygi duymam, dusuncesini de umursamam.

Forumda da sabah akşam Apple'a sallayan adamlar aynı paraya gidip yine Apple alırlar çünkü.
Evet aliriz, cunku Apple cihazlarin sorunu kotu olmasi degil, muadillerinden en az 1.5 kat pahali olmasi. Daha iyi diye cebimi dusunmeyip 1.5-2 kat fazla verecek degilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı