Application Error Hatası

ceyhunyurt

Decapat
Yer
ANKARA
Daha fazla  
Aşağıya fotoğrafını eklemiş olduğum hatayı bilgisayarda bazı yerlerde alıyorum. DxDiag'da ekran kısmına girip kapatıp açınca da alıyorum ve bilgisayarımda ciddi bir performans düşüşü mevcut. Sorun nerelerde olabilir? GPU kullanımım çok düşük düzeylere oyunlarda benden daha kötü bilgisayarlarla daha çok FPS'ler alan tanıdıklarım var neler yapmam gerekiyor? Test vs ne yapmalıyım? Bilgisayarımı alalı 1 yıl gibi bir süreç oldu, hiçbir termal macun temizliği vs yapmadım, sadece arada açıp kasanın ve fanların tozlarını alıyorum. Herhangi bir bakım yapmam, yaptırmam gerekir mi? Gerekirse bunu nerelerde yaptırabilirim güvenilir olarak öneriniz olur mu?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PgsdNG.PNG
    Ekran Alıntısı.PgsdNG.PNG
    4,7 KB · Görüntüleme: 117
Son düzenleyen: Moderatör:
Windows güncel değil sistem dosyalarınız da hasarlı olduğundan 2004 Build'i ile formatlayın.

2004 Build'ini sorunsuz indirebileceğim bir link vs mevcutsa atabilir misiniz sorun bu kadar basitmiymiş yani ve de yazdığım gibi formattan sonra ne gibi uygulamalar yüklemeliyim bilgisayarda kesin olması gereken fazla u ygulama yükelmeye gerek yok bir de driver güncelleme programları sorun oluyormuş sanırım alternatif olarak nasıl güncelleyebilirim AMD'de falan hep WHQL sürüm kullanıyorum zaten.

GPU sürücünü yükleyip Windows güncellemelerini yaparsan yeterli olur.

Şöyle söyleyeyim Windows'un yasal olan bir sürümü değil şu an kullandığım Store vs yok Update'ler kapatılmış durumda ReviOS olarak geçiyor o yüzden temiz kurulum yapmak istiyorum Technopat temiz kurulum rehberindeki ISO'yu indiriyordum hatta 2 GB'si indi bile Windows 10 20H2 olarak geçiyr ISO'nun adı bunun yerine 2004 yüklersem daha mı iyi olur.
GPU sürücünü yükleyip Windows güncellemelerini yaparsan yeterli olur.
GPU Sürücü yüklü zaten yazmayı unutmuşum amd radeon 20.9.1 Yüklü WHQL Onaylı olan sürüm

Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum - Technopat Sosyal Burdan indiriyordum isoyuda

20H2 herkese yayılmamış sürüm hatalar alabilirsin bir iki ay sonra anca stabilitesini korumaya başlanacak. Sıkıntı olmaz dersen bu tür hatalar kurabilirsin.

GPU Sürücü yüklü zaten yazmayı unutmuşum
Format sonrası bir şey kalmayacağını bilmiyorsun heralde? Tekrardan yükleyeceksin güncel olanı.

20H2 herkese yayılmamış sürüm hatalar alabilirsin bir iki ay sonra anca stabilitesini korumaya başlanacak. Sıkıntı olmaz dersen bu tür hatalar kurabilirsin.

Format sonrası bir şey kalmayacağını bilmiyorsun heralde? Tekrardan yükleyeceksin güncel olanı.
Çok pardon ben şuanki sistem üzerinde güncelleme yapıp gpu sürücüsü yükleyin demek istediniz sandım kusura bakmayın ilginiz içinde ayrıca çok teşekkür ediyorum sonuca ulaştığımda yazıcağım

@Murat5038 Birde flash diskim memtestten sonra 249mb gözüküyor nasıl düzeltebilirim ilk defa karşılaşıyorum( Düzelttim tamamdır)

Son düzenleme:
Rufus ile Windows imajını yazdığınızda düzelecektir.

@Murat5038 kurulumu tamamladım anca şimdi tamamlıyabildim kullandığım bir uygulama 1709 sürümü üstünde pek iyi çalışmıyor ondan dolayı 1709 kurdum ve Update'yi kapattım elle GPU driveri ve chipset driverini kurdum DxDiag kurulumu sağlam bilgisayarda olması gereken başka bir yardımcı yazılım vs var mıdır bir de 1709 kurmam bir sorun teşkil eder mi? AIDA 64 sonuçlarımı bıraksam bir kontrol eder misiniz bir problem var mı diye.
@Murat5038 kurulumu tamamladım anca şimdi tamamlıyabildim kullandığım bir uygulama 1709 sürümü üstünde pek iyi çalışmıyor ondan dolayı 1709 kurdum ve Update'yi kapattım elle GPU driveri ve chipset driverini kurdum DxDiag kurulumu sağlam bilgisayarda olması gereken başka bir yardımcı yazılım vs var mıdır bir de 1709 kurmam bir sorun teşkil eder mi? AIDA 64 sonuçlarımı bıraksam bir kontrol eder misiniz bir problem var mı diye.
Bilgisayarı relogladıktan sonra farkettim uygulama şuanda tam performans çalışmıyor reloglamadan önce normaldi yüklediğim şeyler bunlar neden dolayı çalışmıyor olabilir listede gözükmeyen tek directx var.
1603804202531.png

Hayali şeyler hakkında maalesef konuşamam. 2004 kurun diyoruz eski sürümü yine kuruyorsun. Uyumsuz yazılım var diyorsun hangisi belli değil. Relog diyor ne relog'u belli değil. Çalışmıyor diyorsun ne çalışmıyor belli değil.

Hayali şeyler hakkında maalesef konuşamam. 2004 kurun diyoruz eski sürümü yine kuruyorsun. Uyumsuz yazılım var diyorsun hangisi belli değil. Relog diyor ne relog'u belli değil. Çalışmıyor diyorsun ne çalışmıyor belli değil.
2004 kurdum zaten çalışmadığını görünce geri 1709 kurdum relog derkende pc relogladım maksadında demiştim driverleri kurup relogladım neyse aida64 sonuçlarını atsam bakarmısınıs

Geri
Yukarı