Çözüldü (APU)2x8 GB RAM vs 2x16 RAM

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

efe_0000

Femtopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
APU; RYZEN 5 5600G, (1x16) GB RAM,B550M-HDV, SanDisk Ultra 3D NVMe
Meslek
Student
İyi günler arkadaşlar, yaklaşık 1.5 yıl önce almış olduğum sistemde 1x16 GB RAM bulunuyor.
Sistem kısaca; Ryzen 5 5600G B550M anakart 16 GB RAM.
Yani anlayacağınız RAM tek kanal olduğu için oyunlarda düşük FPS alıyorum.
Bu durumu düzelmek için sizden yardım almaya karar verdim, sorum şu;
16 GB RAM'i satıp 2x8 GB RAM yapmak mı? Yoksa bir tane daha aynı RAM'den alıp 2x16 GB RAM yapmak mı?
Açıkçası bana 2x16 yapmak hem performans açısından hem de uğraştırma açısından daha kolay geldi ama yine de,
Bilen birileri vardır diye sorayım dedim.

Çözüm
RAM'in markası;

Kingston 16 GB HyperX Fury Black DDR4 3200MHz CL16 1.35v PC RAM​

Ekran kartı almak yerine bundan 1 tane daha alırım hem performansdan artar hem de bütçeden kısmış oluruz diye düşündüm bana vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

İleride upgrade düşünceniz varsa yaptığınız mantıklı evet RAM satmayla uğraşırsanız 2x8 yapın uğraşmazsanız 1x16 daha alabilirsiniz dediğim gibi çok fazla gelecek o sisteme.
Öneri olarak bunu alabilirsiniz.
Ayrıca.

İleride upgrade düşünceniz varsa yaptığınız mantıklı evet RAM satmayla uğraşırsanız 2x8 yapın uğraşmazsanız 1x16 daha alabilirsiniz dediğim gibi çok fazla gelecek o sisteme.
Öneri olarak bunu alabilirsiniz.

Teşekkür ederim dostum bunun üzerine bir düşüneceğim, yalnız farklı RAM'ler kullandığımızda herhangi bir sıkıntı olur mu orası aklıma takıldı?

Yeni konular

Geri
Yukarı