APU için CL9 2133MHz vs. CL11 2400MHz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Vay be. Ben AMD işlemciler max. 1866MHz ram destekler diye biliyordum. Bunu öğrendiğim iyi oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Model olarak herhangi bir 2400MHz. Yani model önemli değil. :) Yeter ki 2400MHz çalışsın.
1.5v dediniz de ondan soruyorum. Onu bulmak zor gibi :)

Vay be. Ben amd işlemciler max. 1866 mhz ram destekler diye biliyordum. Bunu öğrendiğim iyi oldu.
Kaveri ile bu destek geliyor. Ayrıca PCI exp. 16x 3.0 desteği de bu mimari ile geliyor.

Aslına bakarsan @crossmatch tüm APU'lar 2400MHz'e kadar destek veriyordu en başından itibaren. Bir tek Kaveri ile NB'de işlemciye taşındı. Böylece PCI 3.0 desteğini de otomatik olarak kazanmış oldu. Gerçi 2.0 ile 3.0 arasında fark yok ama neyse.

@Silinen üye AMD'nin FX serisi (eğer ram ile ayar yapmazsan) rami 1866'da çalıştırıyor maksimum. Ama eğer elle ayar yaparsan otomatik olarak anakartın desteklediği maksimum hıza kadar destek veriyor. Yalnız 1600+ FX ve Core i serilerinde FPS farkı olmadığı için 1600+ gereksiz masraf oluyor. Ama APU'da ise çok iyi bir yatırım. :)

Saçma sapan bilgiler vermeyin. APU işlemciden bahsediyoruz arkadaşlar. Gecikme değerinin pek bir farkını hissetmezsin. C11 2400MHz > CL9 2133MHz diyeceksiniz, bu kadar. Zira APU işlemciye RAM seçiminde ilk öncelik kaç MHz'de çalıştığıdır. Ne kadar çoksa o kadar yüksek FPS. Ne kadar azsa o kadar az FPS.
Bu arada @JfWinks verdiğin ramler büyük ihtimalle çalışmayacak. Zira AMD sistemler 1,5V ramler ile çalışıyor.

Bunu öğrendiğim iyi oldu, teşekkürler.

Vay be. Ben AMD işlemciler max. 1866MHz ram destekler diye biliyordum. Bunu öğrendiğim iyi oldu.

Öyle olabilir ama içindeki ekran kartını unutma. O işlemcinin içindeki ekran kartı da yüksek frekansa ihtiyaç duyuyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı