APU işlemci ile APU olmayan işlemci arasında sıcaklık farkı olur mu?

captiNATorr

Decapat
Arkadaşlar R5 3500X kullanıyorum sıcaklık değerleri bir hayli yükses ASUS RX570 ekran kartım bunun yanında kullanmaktayım kullanan varsa sıcaklık değeri hakkında yorum yapabilir mi? APU ile apusuz kaç derece fark eder.

Hocam hiç kullanmadım ama bilgilerimi paylaşmak istiyorum izninizle. APU işlemci bir nevi ekran kartı görevi görmekte ve bu yüzden sıcaklık değerleri mantıken yüksek olacaktır. APU olmayan işlemcide ise işlemci kendi işlevini gördüğü için fazla yük binmeyecektir, bu yüzden de çok fazla ısınmayacaktır.

Arkadaşlar R5 3500X kullanıyorum sıcaklık değerleri bir hayli yükses ASUS RX570 ekran kartım bunun yanında kullanmaktayım kullanan varsa sıcaklık değeri hakkında yorum yapabilir mi? APU ile apusuz kaç derece fark eder.
Kaç derece çalışıyor yük altında? Eğer 90 - 80 arası ize Kraken X53 veya Cooler Master ML240L V2 almanız iyi olur. Ama buz gibi olsun diyorsanız Kraken Z73 alabilirsin.

Hiç bir fark olmaz. Masaüstü sistemlerde harici ekran kartı varken dahili ekran kartları belirli durumlar dışında çalışmaz. Laptoplarda ise harici GPU çalışırken dahili GPU belirli durumlar dışında çalışmaz.

Ryzen 5 3400G kullanıyorum şuan boşta Discord ve Youtube videosu açık 40°, oyunlarda çok dikkat etmedim ama 70° derecenin üstüne çıkmıyor genelde.
Stok soğutucu kullanıyorum, termal macun aldığımdan beri değişmedi, sadece bir kere fanını tamamen söküp tozlarını temizledim. Kasamda önde 3 tane fan, arkada 1 adet egzoz fanı var.

Ryzen 3 3200G işlemcim hiç ısınmıyor.

Unity3D, Rider C# ile açıkken, LoL oynuyorum. Ne kasma var, ne FPS kaybı ne de FPS drobu giriyor.
Üstelik slient moda verdim biosdan, ses bile çıkmıyor.

OC de yapmadım.

Geri
Yukarı