APU İşlemci vs APU'suz İşlemci

Ekran kartı modeli değişebilir örnek olsun diye verdim. Ama tabii yerine gelecek ekran kartı fiyatınında GT ile hemen hemen aynı olması lazım.
Intel işlemci de olur, Intel işlemci de önerebilirsiniz APU veya APU'suz

i3 10100F ile 2.el ekran kartı düşünülebilir ancak bu bütçelerde APU daha sağlıklı olacaktır.

Ekran kartı modeli değişebilir örnek olsun diye verdim. Ama tabii yerine gelecek ekran kartı fiyatınında GT ile hemen hemen aynı olması lazım.
Intel işlemci de olur, Intel işlemci de önerebilirsiniz APU veya APU'suz.

Intel'in grafik işlemcileri AMD'ye yaklaşamıyor bile hiç girme bence o tarafa.
4650'yi al sonrada ekran kartı alırsın ama RAM'lerin mutlaka Dual kit ve 3200'ün altında alma.
Corsair LPX'ten uzak dur ve CL değeri düşük olursada iyi olur.

Hocam Intel'in APU'lu işlemcisi mi yoksa 4650G işlemci mi?
4650'yi al sonrada ekran kartı alırsın ama RAM'lerin mutlaka Dual kit ve 3200'ün altında alma.
i3 10100F ile 2.el ekran kartı düşünülebilir ancak bu bütçelerde APU daha sağlıklı olacaktır.
RAM öneriniz yok mu arkadaşlar? Link atabilirseniz bi bakayım.

Son düzenleme:
Intel'in APU'lu işlemcisi ile adam akıllı oyun oynayamazsınız.
Hocam bu RAM'lerden hangisi daha iyi?
Corsair Cmw16Gx4M2C3200C16 16Gb (2X8Gb) Ddr4 3200Mhz Vengeance Rgb Pro Led Cl16
Crucial Ballistix BL2K8G32C16U4B 3200 MHz, DDR4

Hocam bende şu an 4650G var 1 aydır kullanıyorum. Çoğu oyunu istediğim şekilde açıyor benim gördüğüm en fazla 60 derece oldu. İleride durumum olunca ekran kartı eklemeyi düşünüyorum yani APU daha mantıklı olacaktır.

4650G dediğin APU Pro'lar mı, kendin mi topladın hazır sistem mi? APU Pro hazır sistemlerden 5000 TL, alma diyorlar. Onun yerine ekran kartlı sistem al diyorlar ama kararsızım

Geri
Yukarı