APU Sistem Toplar mısınız?

monaarch

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar gündelik işler ve çok büyük olmayan oyunlar için (Zula, M&B Bannerlord, FarCry 5) APU sistem toplamak istiyorum. Ekran kartına gerek yok diye düşünüyorum fazla bütçem yok çünkü, ortalama 2250 TL civarı bir sistem kurmam lazım.

İşlemci olarak R3 2200G'ye karar verdim. Ama buna hangi anakartı almam lazım hangi RAM'i takmam lazım onu bilmiyorum. İyi bir anakart almaktansa orta halli bir şey alıp RAM'i 8x2 yapmak daha mantıklı geliyor bana. (RAM'in çift slot vs MHz değerlerinin yüksek olmasına ayrıca anakartla uyumlu olmasına dikkat etmek gerekir diye biliyorum) OC vs anlamıyorum işim olmuyor o yüzden anakart desteklemese de olur. Teknobiyotik sitesinde (veya bildiğiniz güvenilir başka bir sitede) sistem toplayıp link atarsanız çok sevinirim. HDD gerek yok SSD olsa yeter asıl kafamı karıştıran Anakart, RAM bir de Kasa. Bunların uyumlu olması meselesi. Kasanın çok ışıklı vs güzel bir kasa olmasına gerek yok. Sistemi kaldıracak ısınma yapmayacak fanları vs çok olan bir kasa seçerseniz sevinirim arkadaşlar şimdiden teşekkürler.

Bir de şunu sormak istiyorum PC toplama sihirbazında işlemci suğutucu bölümü var oradan illaki bir soğutucu seçmem gerekir mi yoksa R3 2200G'nin kendi soğutucusu var mı?

En düzgün parçalara sahip hazır sistem sunumunu bu siteden bulabildim.
Özelleştirme kısmından aşağıdakileri seçersen 2.433 TL oluyor. Tercih senin tabii.
AMD Ryzen 3 3200G 3.6 Ghz 4Çekirdek 6MB AM4 12nm İşlemci (+110,60 TL)
Gigabyte B450M S2H 3200mhz(OC) RGB M.2 AM4 mATX Anakart (+101,02 TL)

Özelleştirme kısmından aşağıdakileri seçersen 2.433 TL oluyor. Tercih senin tabii.
RAM çift kanal olmadan APU'nun anlamı kalmıyor.

RAM seçimi yapınca fiyat uçuyor. Bütçeyi aşmamak için indirim beklemezse istediği gibi bir sistem alması pek mümkün görünmüyor bu piyasada. Geçen ay hem indirimler vardı hem de dolar daha düşüktü.

Teşekkürler hocam ama RAM bi şekilde çift slot olması lazım APU sistem çünkü ve ben uzun bir süre böyle kullanmayı düşünüyorum bir iyileştirme yapmadan. Onun yerine kasadan kıssak olmazmı iş görcek daha ucuz kasalar yokmudur yada anakarttan kısılmazmı
Şu şekil bir sistem nasıl olur pahalımı acaba uyumsuz parçalar vs varmı ?

Yada şu sistem nasıl

2 x CORSAIR 8GB Vengeance LPX Siyah 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
1 x Sistem Montaj Hizmeti
1 x ADATA 480GB SU630 SATA 3.0 2.5" SSD (520MB Okuma / 450MB Yazma)
1 x AMD Ryzen 3 3200G 3.6GHz 6MB Önbellek 4 Çekirdek AM4 12nm Vega 8 GPU İşlemci MPK
1 x GIGABYTE A320M H 3200MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX Anakart
1 x POWER BOOST VK-P3301B 500W Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower Kasa

2776 TL

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı