Rehber APU sistemde 2 GB'tan fazla VRAM kullanma

• Konuyu başlatan Akif
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 99
  • Görüntüleme 17B
Daha yüksek ayarlarda daha yüksek FPS ile oynayabilirsin. Isınma sorununu normal şartlarda yaşamazsın.

Bende 2200G var anakart A320M S2H 16 GB RAM 3000 mhz var bir de. PUBG Steam'de is gorur mu bu islem.

Merhaba,

Aşağıdaki sistemi kullanıyorum APU sistem ama sonradan arkadasım elindeki eski ekran kartını verdi. NVIDIA GeForce GTX 560 Ti GPU 1 GB GDDR5 Memory 256-BIT Memory. Sistem bu haliyle GTA veya Forza gibi oyunlar oyanayabilir miyim? Diğer sorum ise belirtmiş olduğunuz ayarları yapmamın sakıncası var mı yani ekran kartım olduğu için soruyorum. Ne önerirsiniz?

AMD Ryzen 5 3400G 3.7/4.2GHz AM4 × 1
Gigabyte B450M S2H V2 S+V+GL DDR4 AM4 (mATX) × 1
Crucial Ballistix 8GB 3000MHz DDR4 CL15 × 2

Son düzenleyen: Moderatör:
@coolfire Ekran kartını takmana gerek yok sistemin APU olarak daha çok performans verir. Performansı düşürmek için enerji tüketmiş olursun. Ayarlar ise belleğin yetersizse işe yarayacaktır.

@Akif Elinize, emeğinize sağlık hocam. Çok başarılı ve detaylı bir rehber olmuş. Alkışlıyorum.

1 ay sonra 3400G veya 4650G bir sistem dizeceğim ve bu işlemi yapacağım, teşekkür ederim.

@coolfire Ekran kartını takmana gerek yok sistemin APU olarak daha çok performans verir. Performansı düşürmek için enerji tüketmiş olursun. Ayarlar ise belleğin yetersizse işe yarayacaktır.

Ama ekran kartını daha iyi grafikli oyunlar için kullanmamız gerekmez mi? Kart fiyatları yüksek diye forumda öğrendim APU al sonra ekran kartı takarsın fiyat düştüğünde demişlerdi bu nedenle ekran kartını taktım. Hatta 1660 Super'e kadar destekler dedi GameGaraj'daki eleman sorun olacağını bilmiyordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…