Çözüldü APU sistemde 8 GB RAM yeterli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FurkanKaracif

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, benim 4 GB RAM'e sahip Windows 11 bir laptopum var. Laptoptaki RAM gerçekten yetmiyor bu yüzden laptopumdaki RAM'i yükselteceğim.

Normalde 4 GB rama 8 GB ekleyerek 12 GB yapacaktım, fakat Dual channel ve Flex channel olaylarını öğrendikten sonra 4+4 şeklinde Dual channel RAM yapmaya karar verdim.

Ama aklıma takılan bir soru var. 8 GB Dual channel RAM Valorant ve GTA 5 oyunlarında FPS dropa sebep olur mu? (işlemci ve ekran kartı oyunu oynatabilir seviyede) ve internette gezinirken akıcı olur mu?

Şimdiden teşekkürler.

(Bilgisayarım APU bu arada)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Değil, yeterli değil. Geriye 5,6 GB gibi bir şey kalıyor kullanım için, sistemin büyük ihtimal AMD, ve tüm senaryolarda ne kadar RAM o kadar iyi oluyor. 12 GB RAM ile performans artışı gözlemlersin.
Değil, yeterli değil. Geriye 5,6 GB gibi bir şey kalıyor kullanım için, sistemin büyük ihtimal AMD, ve tüm senaryolarda ne kadar RAM o kadar iyi oluyor. 12 GB RAM ile performans artışı gözlemlersin.

Çözüm
Flex olduğu doğru fakat yine de 12 GB RAM'in faydası olur.

12 GB da yapabilirsiniz. Size zararı olmaz.

12 GB da yapabilirsiniz. Size zararı olmaz.

12 GB yapmayı düşüneceğim teşekkürler.

1657995248036.png

Evet sistemim AMD ve 562MB donanıma ayrılmış halde şu an.

Sistem kendine RAM ayırabilir. 12 GB ile sıkıntı olmaz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı