APU Sisteme Ekran Kartı Takma

baran taşdemir

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, APU bir sistemim var vatana gidip oradaki donanımla ilgilenen eleman ile görüşmemde A10 7870k işlemci R9 280 ekran kartı darboğaz yaşayabilir miyim diye sordum hayır olmaz dedi. Ama anakartımı sordu, ben de Asus a58m-k dedim anakartın yetersiz dedi. Şimdi vatan bilgisayarda FM2 soketli 500 lira küsur anakartlar var performansları hakkında pek bilgim yok, fiyatına göre performansı nedir bilmiyorum. Anakartın neyine bakıp bu ekran kartı için uygundur bilmiyorum, size sormak istedim. Bu işlemciyle R9 280 veya GTX 750 Ti takabilecek anakart var mı? Gelecek için yavaştan köşeye birkaç kuruş atıp ileride ekran kartı almak için (malum öğrenciyiz :) ) uygun anakart var mı?

Yani takacağım kart anakartım da bir problem yaşatmaz yani tam performans alabilirim.Peki arkadaşlar anakartla ekran kartı arasında PCI-E uyumu dışında bu anakart bu ekrankarıtını kaldırır mı tam performans verir mi nasıl anlarım bu konuda da aydınlatırsanız çok iyi olur.

Anakart darboğazı diye bi şey hiç duymadım. Her ekran kartını takabilirsiniz sanırım. En azından dediğiniz kartlardan tam performans alabilirsiniz.

Foxconn h55mxv anakart ile r7 265 kullanıyorum. 1156 pin yaklaşık 5-6 yıllık anakart. Gayet rahat çalıştı sende hiç sorun çıkmaz.

Anladım arkadaşlar oradaki eleman o anakarttan yeterli verim vs veri akışı vermez diye söyleyince biraz aklım karıştı o kadar garanti olsun diye burada bilen arkadaşlara sormak istedim yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler ( yaz için kumbara açma vakti gelmiş :) )

Not: R9 390 almayı düşünyorum.

Güç kaynağım 650 W Corsair +80 sertifikalı.

@baran taşdemir Yok hocam öyle birşey takmayın onu. R9 390 takarsanız tam performansı alırsınız fakat işlemciyi GTA 5 gibi yoğun bir şekilde kullanan oyunlarda biraz darboğaz olabilir. Onun haricinde diğer oyunlarda sorun olmaz.

Çok teşekkürler arkadaşlar bu konuyu benim gibi apu sistem toplayıp ileride ekran kartı takacak arkadaşlar için yararlı olsun diyede açmak istedim ekran kartı alınca bide işlemciye güzel bir soğutucuda almak istiyorum kendi soğutucu acayip gürültü ve fazla ısınıp performans düşüşü yaşamamak için.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı