APU Sisteme harici ekran kartı takınca performansı düşüyor mu?

xius01

Hectopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1521493322
1-APU sistem toplamayı düşünüyorum. Anakart hangisi? Benim tercihim Asus prime B350M ama MSI B350 TOMAHAWK ekran kartı da iyi hangisi ileri yönelik olur alırsam?
2-APU'larda ekran kartını sisteme ekleyince iyi bir performans alınmıyor diye duydum bu doğru mudur? APU'lar pek iyi değil normal sistem topla diye tavsiye aldım.
3-APU sistem toplarsam ileriye yönelik olur mu ?
4-Kafamdaki sistem: Asus B350M-A Prime 2133mhz-3200mhz(OC) AM4 mATX Anakart AMD Ryzen 5 2400G 3.60 Ghz 6MB AM4+ İşlemci RAM'lerı 2 tane 8'lik alacagım ve 500 +80 güç kaynağı alacagım. Sonradan GTX 1050 Ti eklemeyi düşünüyorum. SSD kullanmayacagım bir fark olur mu?

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
1- Asus Prime B350M-A anakartı alın
2- Öyle bir şey yok. APU'nun içindeki işlemci yanılmıyorsam R5 1500X gücüne eş değer
3- Evet olur. İlerde çok rahat yükseltme yapabilirsin, çünkü elinizde işlemci güçlü
4- Anakartla işlemci güzel ama RAM'leri mümkünse 3200 Mhz almaya bakın. Çift kanal olması önemli. APU'nun içindeki grafik birimi RAM'i kullanıcak. RAM doğrudan performansa etki edecek

Sonradan 1050Ti eklemek mantıksız gibi duruyor. Çıkana kadar idare edip GTX 2060 ekleyebilirsin. Bütçeni belirtir misin?

Bütçem ekran kartı almadan yaklaşık 2500-3000 arası olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı