APU sisteme yükseltme tavsiyesi

Abranas

Hectopat
Merhaba, APU sistem kullanıyorum. Kullandığım sistemin hangi parçasını yükseltmek daha mantıklı olur sizce? Ben APU sistemlerde çift kanal RAM'in çok daha performanslı olacağını duydum. Sizce ne yapmalıyım?

İşlemci: AMD A10 7860k.
Anakart: A68HM-K
RAM: 1x8 GB 1600MHz DDR3.

Not: Bütçe koymadım, çünkü önce hangi parçaya yoğunlaşmam gerektiğini bilmeliyim diye düşündüm.

Merhaba, APU sistem kullanıyorum. Kullandığım sistemin hangi parçasını yükseltmek daha mantıklı olur sizce? Ben APU sistemlerde çift kanal RAM'in çok daha performanslı olacağını duydum. Sizce ne yapmalıyım?

İşlemci: AMD A10 7860k.
Anakart: A68HM-K
RAM: 1x8 GB 1600MHz DDR3.

Not: Bütçe koymadım, çünkü önce hangi parçaya yoğunlaşmam gerektiğini bilmeliyim diye düşündüm.
Hocam rami çift kanal ram yapın 16 GB ram 2 kat FPS çıkarır :D

Eğer sadece yükseltme yapmak istiyorsanız RAM'i Dual Channel 16 GB yapın performansınızı tatmin edici derecede arttırır.

RAM yükseltmesi yapabilirsin ya da HDD varsa SSD takabilirsin.

DDR3 bir sisteme yükseltme yapmak ne kadar doğru orası tartışılır. Önce Rame yoğunlaşın bütçeniz yoksa.

Komple DDR4'e geçiş yapabilirsiniz tabii bütçeniz el veriyor ise.
DDR4 için anakartı da değiştirmem gerek çünkü DDR3 destekliyor en mantıklısı RAM olacak sanırım
DDR3 bir sisteme yükseltme yapmak ne kadar doğru orası tartışılır. Önce Rame yoğunlaşın bütçeniz yoksa.
RAM yükseltmesi yapabilirsin ya da HDD varsa SSD takabilirsin.
Eğer sadece yükseltme yapmak istiyorsanız RAM'i Dual Channel 16 GB yapın performansınızı tatmin edici derecede arttırır.
Hocam rami çift kanal ram yapın 16 GB ram 2 kat FPS çıkarır :D
Eski bir sistem. Yatırım yapılacak tek yanı RAM. (Bana göre ölü yatırım.) Dediğiniz gibi çift kanalın etkisi var. Bir adet daha RAM ekleyip, SSD yoksa SSD alın. Bütçe buna yetiyorsa, kullanmaya devam edin.
Önerileriniz için çok teşekkürler, bir tane daha ram eklemesi yapacağım sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı