APU'da 3000 MHz RAM Kullanılabilir mi?

Kullanamazsınız! Takarsınız ancak tam hızda çalışmaz. Piyasada 3000 MHZ destekli anakart mı var?
En fazla 2666 MHZ kullanabilirsiniz! O anakart ise Asus Crossblade Ranger.

Son düzenleme:
APU sadece AMD işlemciler ile mi oluyor? Benim bildiğim APU; işlemcinin içindeki entegre GPU'nun kullanılmasıdır. Yani adam belki i5 6600K+HD 530 ile bir sistem toplayacak ve yanına yüksek MHz'li bir RAM almayı düşünüyor. Yanlış biliyorsam özür dilerim.

APU sadece AMD işlemciler ile mi oluyor? Benim bildiğim APU; işlemcinin içindeki entegre GPU'nun kullanılmasıdır. Yani adam belki i5 6600K+HD 530 ile bir sistem toplayacak ve yanına yüksek MHz'li bir RAM almayı düşünüyor. Yanlış biliyorsam özür dilerim.
Kısmen. Ancak mesela İntel işlemcilerinin çoğunda yada hepsinde entegre grafik var. Ancak APU'nun tanımını karşılayacak düzeyde değil. Kağıt üstünde APU denilebilir mi tartışılır...

"Hızlandırılmış işleme birimi"nin kısaltılmışı olan APU'lar, CPU ve GPU'yu bir araya getiren çiplerdir. 7000 serisi ile NB (North Bridge ) de APU içine alındı. İçindeki GPU değil , GPU+CPU+NB=APU . APU, AMD teknolojisidir. Doğal olarak en son 2133 MHZ RAM destekliyor ancak piyasadaki anakartlar ile hız aşırtarak 2400 hatta 2666 MHZ hızlarda RAM takılabiliyor. Fazlasınıda takarsınız ama en fazla 2666 MHZ hızda çalışır.

APU sisteme sırt dayayıp yatırım yapma derim. Ki DDR4 destekli AMD kartları sanırım yok, olsa dahi DDR4 sisteme vereceğin parayla 960 lı bir sistem bile toplanabilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı