Ara makas atılan saç tekrar kesilmeli mi?

kapalıyız

Hectopat
Yer
Dünya
Merhabalar daha önceden saç uzatmak adlı bir konu açmıştım. Orada da yazdığım gibi saçlarım çok gür ve bu yüzden aşırı sert. Ben de gaza gelip ocak ayının 20'si gibi saçlarıma ara makas attırmıştım ama şuan saçlarım yavaştan bir şekil almaya başladı. Toplanacak seviyeye gelmesine daha çok var ama o ara makasla giden saç telleri bir sorun yaratacak gibime geliyor. Sizce ne yapmalıyım. Saçlarımı bir daha da kestirmek istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar daha önceden saç uzatmak adlı bir konu açmıştım. Orada da yazdığım gibi saçlarım çok gür ve bu yüzden aşırı sert. Ben de gaza gelip ocak ayının 20'si gibi saçlarıma ara makas attırmıştım ama şuan saçlarım yavaştan bir şekil almaya başladı. Toplanacak seviyeye gelmesine daha çok var ama o ara makasla giden saç telleri bir sorun yaratacak gibime geliyor. Sizce ne yapmalıyım. Saçlarımı bir daha da kestirmek istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.
Saçlarına ara makas atman büyük bir hata. İstediğin kadar gür ve sık saçlara sahip ol belirli bir uzunluğa kadar uzattıktan sonra saçların şekil almaya zaten başlar. Bir kere ara makas attırdıysan ya düzenli olarak ayda bir kere ara makas attır ya da saçını kestir.

Saçlarına ara makas atman büyük bir hata. İstediğin kadar gür ve sık saçlara sahip ol belirli bir uzunluğa kadar uzattıktan sonra saçların şekil almaya zaten başlar. Bir kere ara makas attırdıysan ya düzenli olarak ayda bir kere ara makas attır ya da saçını kestir.
Ben şuan kestirmek yerine bayağı uzatıp sonra o ara makaslı olan yerlerin seviyesinde kestirmeyi düşünüyorum. Bu süre içerisinde saçlarım bağlanacak hal alsa bile bağlamıyacam. Sizce nasıl bir düşünce?

Ben şuan kestirmek yerine bayağı uzatıp sonra o ara makaslı olan yerlerin seviyesinde kestirmeyi düşünüyorum. Bu süre içerisinde saçlarım bağlanacak hal alsa bile bağlamıyacam. Sizce nasıl bir düşünce?
Güzel bir görüntü oluşacağını sanmıyorum. Sık sık kestirmek saçın uzamasını engellemez. Bence ara makaslı saçı kestirin sonra uzatın.

Benim saçlarımda çok sıkı dostum ve uzadığında çok canım sıkılıyor. Ara makas ayda 1 defa kesin attırıyorum. Geçenlerde keratin yaptırdım bir daha yaptıracağım saçlar çok yumuşuyor.

Saçların ince telli ama çoksa ara makas sorun yapmaz uzayınca, belli olmuyor. Uzun saça uyuyor. Ama kalın telliyse hata yapmışsın. Uzatıp, kestirmen lazım ya da direk sıfıra vurup uzatacaksın.

Saçların ince telli ama çoksa ara makas sorun yapmaz uzayınca, belli olmuyor. Uzun saça uyuyor. Ama kalın telliyse hata yapmışsın. Uzatıp, kestirmen lazım ya da direk sıfıra vurup uzatacaksın.
Benim ince telli ve aynı zamanda çok yağlı. Sabah saça şekil veriyorum 3-4 saate saç öne doğru düşüyor. 4-5 aydır uzatıyorum geçen ayda ara makas attırdım ve uçlardaki kırıkları aldırdım. Şu çabuk şekil bozulma sorununu düzeltebilsem iyi olacak.

Saçlarım ince telli değil. Kalın telli ve çok sık. Zaten daha orta seviyede saçlarım. Yaklaşık yazın sonuna kadar uzatıp sonra o ara makaslı teller de uzayınca onların seviyesinde kestirmeyi düşünüyorum. Hem okuldaki hocaların baskısına maruz kalmam hem de o seviyede kestirdiğimde saçlarım kısa olmaz. Senin düşüncen nedir?Saçlarımın şimdiki hali bu şekilde

Son düzenleme:
Ara makas attırdığın yerler belli olacaktır ama absürt durmaz, saç şeklin dağınık olduğu için. Yaza doğru uzayınca kestirirsin. Kestirince, saçların fazla sert değilse üst tarafını arka tarafa tarakla sürüp, arkadan bağlarsan yakışır gibi duruyor. Saçın uzayınca kırıkları her ay aldırman lazım ya da dikkatli olacaksın.

Ara makas attırdığın yerler belli olacaktır ama absürt durmaz, saç şeklin dağınık olduğu için. Yaza doğru uzayınca kestirirsin. Kestirince, saçların fazla sert değilse üst tarafını arka tarafa tarakla sürüp, arkadan bağlarsan yakışır gibi duruyor. Saçın uzayınca kırıkları her ay aldırman lazım ya da dikkatli olacaksın.
Yazın sonuna kadar uzama durumuna göre aynı bu seviyede kestirirsem sorun çözülecek galiba. Kırıkları aldırma olayı çok önemli mi? Berber tüm saçı keser geçer diye korkuyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı