Ara tatilde konuları tekrar etmek için yaptığım plan nasıl?

Blacksidemre

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Merhaba. Ara tatil yaklaşıyor. Ben şimdiden ara tatil için tekrarlarıma başladım. Komple matematiği tekrar etmek istiyorum. Özellikle AYT tarafını.

Fonksiyon-polinom-denklem-parabol-eşitsizlik-logaritma konularını bu ara tatil süresince tamamen kapatmak istiyorum. Fonksiyon, denklem, logaritma ve eşitsizlikleri yarım yamalak bitirmiştim. Onlara ayrı bir sarfiyat vereceğim. Bu konular için çözülmesi gereken soru sayısı ile kaç günde hangi konu bitebileceği hakkında bana yardımcı olur musunuz? Günde 3-4 saat verebilirim.

TYT için ise sayısal mantık, eşitsizlik, mutlak değer. Ve oran-orantıyı tekrar edeceğim. Sayısal mantıktan günde 30 soru, eşitsizlik ve mutlak değer için 200 soru düşünüyorum. Konuları iyi anlamam lazım. Hem de AYT çalışmaya başlamadan hemen bunları bitirip öyle AYT yapayım diyorum.

Fen kısmına gelmek istiyorum. fizik ile başlayayım. Fizik konularımın yarısı bitti. Kalan yarısını tyt-ayt aynı anda götürüyorum. fizik için madde, basınç, kaldırma kuvveti, ısı, kuvvet, hareket ve enerji konularını tekrar etmek istiyorum. Her konu için 20-30 soru düşünüyorum. konu anlatımına daha öncelik vereceğim. Her gün 1 fizik konusu veya 2 günde 1 fizik konusu bitireyim diyorum. Bu konudaki düşüncelerinizi merak ediyorum.

Kimyada eksiklerim çok. atom, modern atom, bağlar madde ve mol konularını tekrar etmek istiyorum. her konu için 100 soru düşünüyorum. mol için soru sayısını arttırabilirim. Fazla konu çalışacağım. Kimyaya daha fazla ağırlık vereceğim. Her gün veya iki günde bir çalışmak üzere kararlaştıracağım. Günde 2 saatimi verebilirim. Test+ konu olarak tabii ki.

Biyoloji için hücre, canlıların sınıflandırılması, canlılar alemi ve güncel çevre sorunlarını tekrar etmek istiyorum. AYT biyolojiye ikinci dönem başlayacağım. Bu konuları eksiksiz kapatmalıyım. Her konu için 50 soru veya üzeri düşünüyorum. Konu çalışmam ağırlıklı olacak. Bu konuyu daha az güne yayabilirim.

Geometri için her gün 1 saat vermek istiyorum. Tekrar edeceğim konular ise, dik üçgen, ikizkenar ve eşkenar üçgen, kenarortay-açıortay ve eşlik ve benzerlik olacak. Her konu için yine 50 soru düşünüyorum. Günde 1 saat ile sizce yeterli midir?

Türkçe için günlük paragraf ve haftanın belli günlerinde sözcükte yapı çalışmak istiyorum. Sözcükte yapı için 100 soru düşünüyorum.

Planlamam böyledir arkadaşlar. Günde 8-9 saat çalışarak bütün açıkları kapatmak istiyorum. Bu planlarım sizce nasıl? Abartı mıdır? Yetişebilir mi? Matematik ve kimya ağırlıklı olacak. Bu konuda eksik olan veya çıkarmam gereken bir konu veya ders var mıdır? Önerileriniz benim için değerli. İyi sosyaller.

Fonksiyon-polinom-denklem-parabol-eşitsizlik-logaritma konularını bu ara tatil süresince tamamen kapatmak istiyorum. Fonksiyon, denklem, logaritma ve eşitsizlikleri yarım yamalak bitirmiştim. Onlara ayrı bir sarfiyat vereceğim. Bu konular için çözülmesi gereken soru sayısı ile kaç günde hangi konu bitebileceği hakkında bana yardımcı olur musunuz? Günde 3-4 saat verebilirim.
Bu konuların çoğu birbiri ile alakalı aslında. Elindeki düzgün bir kaynaktan hepsini bitirirsin. Ortalama 10 test var desek konu başı 100-150 soru tekrar için yeter bence. Günde 60-80 soru çözsen 15 günde bitiyor. Onun dışında dediğin kadar soru çözebilirsen güzel olur ama matematik ve geometride yeni konulara da bakabilirsin biraz. Trigonometri ve dörtgenler olabilir mesela.

Bu konuların çoğu birbiri ile alakalı aslında. Elindeki düzgün bir kaynaktan hepsini bitirirsin. Ortalama 10 test var desek konu başı 100-150 soru tekrar için yeter bence. Günde 60-80 soru çözsen 15 günde bitiyor. Onun dışında dediğin kadar soru çözebilirsen güzel olur ama matematik ve geometride yeni konulara da bakabilirsin biraz. Trigonometri ve dörtgenler olabilir mesela.

Yorumunuz için teşekkürler hocam. Kasım- Aralık aylarında AYT matematiğe ağırlık vermiştim zaten. AYT matematik pek sıkıntı değil. Fonksiyonu Apotemi'den çözeceğim. Fasikülü Şubat'a kadar bitirmeyi hedefliyorum.

Polinom için bir şey yapacağımı sanmıyorum. İki hafta önce dershane ödevi olarak 50 sayfa polinom testi ve çıkmış soruları çözmüştüm.

Denklem parabol eşitsizliğe bayağı dayanacağım. Geometride dörtgenleri bitirdim hocam. Tatilde dik üçgen ile trigonometriye de döneceğim.

Merhaba. Ara tatil yaklaşıyor. Ben şimdiden ara tatil için tekrarlarıma başladım. Komple matematiği tekrar etmek istiyorum. Özellikle AYT tarafını.

TYT için ise sayısal mantık, eşitsizlik, mutlak değer. Ve oran-orantıyı tekrar edeceğim. Sayısal mantıktan günde 30 soru, eşitsizlik ve mutlak değer için 200 soru düşünüyorum. Konuları iyi anlamam lazım. Hem de AYT çalışmaya başlamadan hemen bunları bitirip öyle AYT yapayım diyorum.

fen kısmına gelmek istiyorum. fizik ile başlayayım. Fizik konularımın yarısı bitti. Kalan yarısını tyt-ayt aynı anda götürüyorum. fizik için madde, basınç, kaldırma kuvveti, ısı, kuvvet, hareket ve enerji konularını tekrar etmek istiyorum. Her konu için 20-30 soru düşünüyorum. konu anlatımına daha öncelik vereceğim. Her gün 1 fizik konusu veya 2 günde 1 fizik konusu bitireyim diyorum. Bu konudaki düşüncelerinizi merak ediyorum.

kimyada eksiklerim çok. atom, modern atom, bağlar madde ve mol konularını tekrar etmek istiyorum. her konu için 100 soru düşünüyorum. mol için soru sayısını arttırabilirim. Fazla konu çalışacağım. Kimyaya daha fazla ağırlık vereceğim. Her gün veya iki günde bir çalışmak üzere kararlaştıracağım. Günde 2 saatimi verebilirim. Test+ konu olarak tabii ki.

biyoloji için hücre, canlıların sınıflandırılması, canlılar alemi ve güncel çevre sorunlarını tekrar etmek istiyorum. AYT biyolojiye ikinci dönem başlayacağım. Bu konuları eksiksiz kapatmalıyım. Her konu için 50 soru veya üzeri düşünüyorum. Konu çalışmam ağırlıklı olacak. Bu konuyu daha az güne yayabilirim.

geometri için her gün 1 saat vermek istiyorum. Tekrar edeceğim konular ise, dik üçgen, ikizkenar ve eşkenar üçgen, kenarortay-açıortay ve eşlik ve benzerlik olacak. Her konu için yine 50 soru düşünüyorum. Günde 1 saat ile sizce yeterli midir?

Türkçe için günlük paragraf ve haftanın belli günlerinde sözcükte yapı çalışmak istiyorum. Sözcükte yapı için 100 soru düşünüyorum.

Planlamam böyledir arkadaşlar. Günde 8-9 saat çalışarak bütün açıkları kapatmak istiyorum. Bu planlarım sizce nasıl? Abartı mıdır? Yetişebilir mi? Matematik ve kimya ağırlıklı olacak. Bu konuda eksik olan veya çıkarmam gereken bir konu veya ders var mıdır? Önerileriniz benim için değerli. İyi sosyaller.

İyi görünüyor hocam. İyi çalışmalar...

Geri
Yukarı