Ara tatilden sonra ders notları düştü

Daha fazla  
İyi günler. Benim derslerim ara tatillerden sonra hep düşüyor ve bu rahatlık yüzünden hep düşüyor. Sadece bu sene değil geçen senelerde de bu durum oluyor. İlk sınavlar her şey yolunda gidiyor ama 2.sınavlarda notlarım diplere iniyor.

Hatta liseye başladığım zaman zaten derslerim yeteri kadar kötüydü ara tatil rahatlığıyla notlarım daha da düştü. Hatta biraz daha düşse sınıfta kalacaktım. Ama o zamanlar sözlüme yüksek verir diye ümitlenmiştim ama onu bile zayıf vermişlerdi belge falan alamamıştım anca geçirecek kadar (50 ortalama) vermişlerdi.

Neyse onu geçelim. Aldığım düşük notlar yüzünden başıma hep kötü şeyler gelecek diye korkuyorum. Bu durumlardan (zayıf sözlü notu,sorumluluk sınavı,derslerde kalma korkusu,sınıfta kalma korkusu özellikle de belge alamama korkusu) korkuyorum.

Zaten yönetmelik değişti. Klasik sorular, sınıfta kalma falan geri döndü. Hatta sosyal medyadaki eksik bilgiler yüzünden liselilerin edebiyatı 70'in altında olanların sınıfta kalacağını sanıyorum. Bir de edebiyat öğretmenimiz disiplinli. En ufak bir şeyi bile eksik yapsam ya yarım veriyor yada direk eksiyi basıyor yada direk 0. Öyle diğer hocalar gibi bazı şeyleri üstünkörü görüp direk 100'ü basmıyor. Hiç gözümüzün yaşına bakmaz. O da benim kaygımı tetikliyor.

Sınavlarımın kötü geçtiği zamanlar "2.sınavlarda yükseltirim" sözünü kullanırım ama beceremiyorum.

Cidden bu ders çalışmama isteğinden ve bu rahatlıktan nasıl vazgeçerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gelecekte karşına çıkacak şey OBP puanı veya yurtdışı okullara kayıt olmak istersen diploma notlarına bakıyorlar onlar düzeltirsen rahatlarsın kendini motive et planla programla

Yeni konular

Geri
Yukarı