Ara tatilin yetersiz olduğunu düşünüyorum

Ouzkaann

Hectopat
Yer
https://www.google.com/maps/@33.8895674,-118.21533
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci, Sporcu
Merhaba arkadaşlar, ben 9.sınıf öğrencisiyim, ve neredeyse ara tatilin ilk haftası bitti, benim planladığım 74 saatlik bir plan var, ama ara tatil yetmiyor. Eksik olduğum konulara çalışmam ve bütün öğrendiğim konuları tekrar etmem gerekiyor, ve üstelik hepsinin üzerine belirli miktarda soru çözmeyi düşünüyorum fakat antrenmanlarım olduğu için vakit yetmiyor. Antrenmanları da aksatmamak istiyorum çünkü Mart ayında Türkiye şampiyonası var. Sizce neler yapabilirim?

Spor ve okul birlikte götürmek istiyorsan yakınmaktan ziyade yumulup çalışacaksın başka yapacağın bir şey yok.

Bizim zamanımızda sizinki gibi 1 haftalık ara tatiller bile yoktu. Sizde hem 1 haftalık 2 tane ara tatil hem de normal ara tatil var daha ne olsun. :) Bu Z kuşağı da her şeyi hazır bekliyor. Neymiş tatil yetersizmiş puhuahahahh.

Son düzenleme:
Açık liseye geç ne arıyorsun sen okulda sporcuysan?
Derslerim gayet iyi ve okulda da 1.yim. Hem spor hem de dersler üzerinden ilerlemek istiyorum.

Hangisini daha ağır basıyorsa ona yönel. Ama ben olsam çoktan açığa geçmiştim. Dövüş sporcusu musun?
Evet, boks sporu ile uğraşıyorum, ve ikisini de terazinin kefelerine koyarsak eşit gelir.

İkisini de birden yapabilecek zamanın var hocam.
Olsaydı ben bunu konuyu açmazdım.😀

Buna göre lisansın var anlaşılan, lisansa sahip kişiler açığa geçebiliyordu en son, şimdi değişti mi bilmem.
Evet var ama ne gerek var açığa geçmenin?

Sorun sadece ara tatil ile alakalı değil aslında. Bütün bir eğitim sistemi baştan aşağıya çöplük. Sistemin ve kişilerin tamamen değişmesi lazım. Avrupa'da Rönesans'ın yayılması gibi.
Evet, ama sistemin değişmemesinin ve herkesin, hayatta olan o kadar çok negatif değişikliğe rağmen koyun gibi sessiz kalmalarının bir nedeni var. Şimdi onu söylersem baya linçlenirim o yüzden söylemek istemiyorum.

Geri
Yukarı