Araba alırken nelere dikkat edilmeli?

SheckWes00

Hectopat
Ehliyet aldıktan sonra araba almayı düşünüyorum, şimdiden araştırmalara başladım fakat araba bilgim dış görünüş ve isimden ibaret denebilecek kadar az :D Arabalardan çok iyi anlayan bir tanıdığım var almaya onunla giderim büyük ihtimalle ama ben de bir şeyler bilmek istiyorum. Özelliklerinden falan en çok neyi bilmem gerekli ve en temel bilgiler nedir?

Son düzenleme:
Ehliyet aldıktan sonra araba almayı düşünüyorum, şimdiden araştırmalara başladım fakat araba bilgim dış görünüş ve isimden ibaret denebilecek kadar az :D aabalardan çok iyi anlayan bir tanıdığım var almaya onunla giderim büyük ihtimalle ama ben de bir şeyler bilmek istiyorum. Özelliklerinden falan en çok neyi bilmem gerekli ve en temel bilgiler nedir?

Motoru 1.2'den aşağı olmasın ve Turbo'su olsun 90HP ve üstü olsun yeterli.

Motor hacmi, beygir gücü, vites tipi, çekiş tipi (önden çeker, arkadan çeker ya da dört çeker),donanım(klima, airbag, multimedya sistemi yani teyp,), hasar durumu ve boya kontrolü, kilometre, değişen parçalar, sızıntılar gibi sıralayabiliriz.

Aracı ekspertize sokun. Ekspertizde size değişen boya kaza durumu aracın özellikle iskelet kısımlarında, hava yastıklarında ve direklerinde ağır işlem olup olmadığı ekspertiz bitince anlatılacaktır. Yağ ve su kontrolü araç soğuk ise anlayan arkadaşınızla yapınız soğutma suyundaki antifriz ve pas durumunu kontrol edin. Yağ durumunu kontrol edin motor etrafında akan sızan kaçak yapan bir yer var mı diye göz ile kontrol de yapabilirsiniz onun dışında çekiş durumunu ilk gittiğinizde binerek biraz sıkıştırarak anlayabilirsiniz baktığınız modelin motorunu internette aratıp çekişi hakkında ön bilgi de edinebilirsiniz yani biraz araştırmanız lazım alacağınız arabayı daha sonra topladığınız bilgileri uygulayabilirsiniz bakarken.

Yeni konular

Geri
Yukarı