Araba direksiyon sınavında yaşadığım saçmalık

XMixtelXx

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Normal hayatımda arabayı düzenli ve gayet iyi kullanan biriyim. Sınavda yokuş yukarı ani kalkış, geri gelme, ani fren, geri parkı yapıp en son L parkta hocalar dışarıdan bakarken parkımı tamamladığımda, içeride kalan 1 komisyona tamam demem gerekiyormuş. Tamam demeyip bir eksiklik hissedip biraz daha geri gelerek dubaya çarptım fakat eğitim zamanı hiçbir eğitmen hocam tamam diyeceksin dememişti. Bu 4. girişim ve aracımın farklı bir araç olduğunu söylediler. Hafta sonu sınavım var ve sadece 2 defa sürebildim bundan önce 20 kere sürdüğüm araç farklı bir araçtı. Sizin girdiğiniz kurslarda böyle bir durumla karşılaştınız mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal hayatımda arabayı düzenli ve gayet iyi kullanan biriyim.

Zaten böyle diyenler sınavları geçemiyor :d Ben hiç bilmeyerek sadece derste gördüklerimde tekte geçtim valla. Parklarda da içerideki gözetmenin talimatlarını bekledim. Dışarıdaki gözetmenden onay alıp çıkabilirsin demişti bana.

Normal hayatımda arabayı düzenli ve gayet iyi kullanan biriyim. Sınavda yokuş yukarı ani kalkış, geri gelme, ani fren, geri parkı yapıp en son L parkta hocalar dışarıdan bakarken parkımı tamamladığımda, içeride kalan 1 komisyona tamam demem gerekiyormuş. Tamam demeyip bir eksiklik hissedip biraz daha geri gelerek dubaya çarptım fakat eğitim zamanı hiçbir eğitmen hocam tamam diyeceksin dememişti. Bu 4. girişim ve aracımın farklı bir araç olduğunu söylediler. Hafta sonu sınavım var ve sadece 2 defa sürebildim bundan önce 20 kere sürdüğüm araç farklı bir araçtı. Sizin girdiğiniz kurslarda böyle bir durumla karşılaştınız mı?

Vallahi bir tane yetkili olması gerekiyor dediğin gibi "tamam" demene gerek yok diye biliyorum. Yetkili varsa durumu ilet.

Ben ehliyeti ikincide almıştım, araba kullanmayı kursta öğrendim. Araba kullanmayı bildiğin halde 4. kez mi girdin?
4. girişin ise sorun direkt sendedir. Araba süremiyorsun demektir. Bırak işte. Milleti ezip öldürme.
Ama saçma bir nedenden ötürü bırakmışlar.

Tamam demene ne gerek var? Sen arabanın oraya girdiğini fark etmeyip dubaya vuruyorsan suç sendedir. Ayrıca 4 kere kaldıysan biraz da suçu kendinde mi arasan? :)

4 senedir araba kullanıyorum. Hiç ders almadım, bir kere parkuru gördüm o kadar. Sınavı ise 18 dakikada bitirmiştim. Hiçbir zaman da "Normalde gayet iyi kullanıyorum" demedim. Fazla özgüvenin sonucu bu oluyor maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı