Araba kapısına kaş sıkıştı

Serco Ramos54

Centipat
Daha fazla  
Arabadan cıkarken kapıyı kapatınca kasına geldı. Karanlık oldugu ıcın gormemıstım. Eve gıdınce mesaj geldı oyle anladım ne oldugunu. Bır şey olur mu ve ne yapmam lazım?

IMG-20220824-WA0003.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüzde olduğu için yara güzelce temizlendikten sonra, eğer kesik varsa ve ulaşabilirseniz bir plastik cerrah tarafından estetik dikilmesi uygun olur diye düşünüyorum. Yoksa iz kalabilir.

Gozu falan kor etmez degil mi hani hoze falan bi zarar vermez.
Yaşanan travmanın şiddetini bilmeden, yarayı temizleyip muayene etmeden böyle bir şey söylenemez, garanti verilemez.

Göze zarar vermesinin yolu içeride aktif bir kanama olup, kan toplanıp şişmesi, o şişkinliğin de göze ve damarlarına, sinirlerine baskı yapması sonucu olur. Böyle bir durum ya da şişlik yok gibi, sadece yüzeyel bir kesik var gibi duruyor ama bence en azından dikiş için doktora gidilebilir iz kalsın istenmiyorsa.

Son düzenleme:
Peki iz kalir mi fizyoterapist abim bir sey olmaz dedi siz ne dusunuyorsunuz
Kesik varsa iz kalır. Ne kadar büyük iz kalacağı kesiğin boyutuna, derinliğine, kişinin genetiğine bağlı.

Ama ufak bir kesik gibi, iz kalsa da minik bir şey olacaktır diye düşünüyorum, ne kadar dert ettiğiniz size kalmış, dikkatli bakmadan fark edilmeyecek ufak bir şey kalır herhalde. Belli olmaz ama tabii ki, yarayı düzgünce görmeden yorum yapılmaz. Abiniz daha düzgün görmüştür yanınızda olduğu için.

Geri
Yukarı