Araba kiralamak için öneriler

Madlib

Centipat
Herkes iyi akşamlar.
Hayatımda ilk defa araba kiralayacağım ve daha önceden araç kiralayarak bu durumu tecrübe eden arkadaşlardan bir şeyler öğrenebilmek adına bu başlığı açtım.
Öncelikle biraz durumumdan bahsedeyim. Yaklaşık 1.5 senedir arabasızım ve önümüzdeki ay içinde Ankara'dan günübirlik Bolu'ya gidip gelmem gerekiyor.
Bu arada yaşım 22 ve daha önce hiç araç kiralamadım herhangi bir tecrübem de yok ancak bu rent a car olayıyla ilgili bir sürü şey duymuştum güvenilir olmadıkları, havadan artı ücret ekledikleri konusunda vs vs.
öncelikle sorum şu; internet sitelerinden araç ayırtarak depozito vs ödeyerek kiralama yöntemleri var ne kadar güvenilir?
Ve Ankara'da daha önce araç kiralayan arkadaşlar varsa şu şu firmadan kiralayabilirsin dedikleri yerler nereler? Bunu öğrenmek istiyorum. Teşekkür ederim.

Ben de daha önce araç kiralamadım. Ancak önerim kurumsal firmalardan araç kiralamanız; Eurocar, Garenta vs. Bu firmaların şartları olabiliyor yaş ve tecrübe gibi. Bunları karşılamanız yeterli. Dediğiniz şeyler kurumsal firmalarda olmaz güvenilirdirler. Normal kiralama firmalarında fazladan masraf çıkarabilirler.

Herkes iyi akşamlar.
Hayatımda ilk defa araba kiralayacağım ve daha önceden araç kiralayarak bu durumu tecrübe eden arkadaşlardan bir şeyler öğrenebilmek adına bu başlığı açtım.
Öncelikle biraz durumumdan bahsedeyim. Yaklaşık 1.5 senedir arabasızım ve önümüzdeki ay içinde Ankara'dan günübirlik Bolu'ya gidip gelmem gerekiyor.
Bu arada yaşım 22 ve daha önce hiç araç kiralamadım herhangi bir tecrübem de yok ancak bu rent a car olayıyla ilgili bir sürü şey duymuştum güvenilir olmadıkları, havadan artı ücret ekledikleri konusunda vs vs.
öncelikle sorum şu; internet sitelerinden araç ayırtarak depozito vs ödeyerek kiralama yöntemleri var ne kadar güvenilir?
Ve Ankara'da daha önce araç kiralayan arkadaşlar varsa şu şu firmadan kiralayabilirsin dedikleri yerler nereler? Bunu öğrenmek istiyorum. Teşekkür ederim.
Bazı yerler belli bir ehliyet süresini geçmeden araba vermiyor. "Ankara rent a car" diye aratarak çıkan yerleri arayıp sormanız gerek.

Ne yaparsanız yapın kesinlikle kurumsal bir firmayla görüşün. Araba kiralama konusunda en önemli konu kurumsal bir yerden araba almaktır. Zaten karşınızda sizinle konuşurken, "hallederiz kardeş", "sen orasını sıkıntı etme", "biz seni arabasız bırakmayız", "sen bizim bir kardeşimizsin" gibi cümleler kullanan yerlerden araba kiralamanızı tavsiye etmem. Günün sonunda sen bu arabanın şurasını çizmişsin ya da biz arabayı verdiğimizde falanca yeri böyle değildi gibi şeylerle karşılaşabilirsiniz.

Geri
Yukarı