Araba kiralayıp birkaç arkadaş ile gezmek

Yaşadığım şehirdeki araç kiralayanların, araç kiralarken senet imzalatıp sonrasında da "arabanın şurasına şu zararı vermişsin" diyerek senetle müşterilerini sıkıntıya soktuğunu duyunca cesaret edemedim. Başka bir fikrim yok maalesef ama tahminimce kira fiyatları şehre ve arabaya göre değişkenlik gösterir.

Daha önce hiç boyle bir sey yaptınız mı? Masrafları neler? Yaptığınıza değdi mi?

1 Yıl önce arkadaşlarla lise mezuniyeti ve oradan çıktıktan sonra denize falan gitmek için 1 günlügüne 120 liraya 2018 model fiorino kiralamıştık ehliyeti olan arkadaş 10 bin TL'lik senet falan imzalattılar akşam 7'de teslim aldık öteki gün 7'de bıraktık aracı seneti teslim aldık biz bu yaşta tanıdık oldugu için böyle bir işe giriştik dikkatli olun. Aracı almadan önce detaylı videosunu çekin 2-3 dk teslim ederken de videosunu çekin belki senetinizi falan vermez vurmussunuz falan der sıkıntı çıkarır davada delil olarak kullanırsınız.

1 Yıl önce arkadaşlarla lise mezuniyeti ve oradan çıktıktan sonra denize falan gitmek için 1 günlügüne 120 liraya 2018 model fiorino kiralamıştık ehliyeti olan arkadaş 10 bin TL'lik senet falan imzalattılar akşam 7'de teslim aldık öteki gün 7'de bıraktık aracı seneti teslim aldık biz bu yaşta tanıdık oldugu için böyle bir işe giriştik dikkatli olun. Aracı almadan önce detaylı videosunu çekin 2-3 dk teslim ederken de videosunu çekin belki senetinizi falan vermez vurmussunuz falan der sıkıntı çıkarır davada delil olarak kullanırsınız.
Benım de tanıgım bır araba kıralayan bı abımız var. Durumu ona anlattım dedım kı aklımda boyle plan var artık bıze bı araba verırsın dedım olur dedı senetten falan hıc bahsetmedı.

Benım de tanıgım bır araba kıralayan bir abımız var. Durumu ona anlattım dedım kı aklımda boyle plan var artık bıze bir araba verırsın dedım olur dedı senetten falan hıc bahsetmedı.

Hocam bence günü birlik için bu işe girişmeyin gerek yok senetsiz daha araç kiralayan ben daha bulundugum şehirde görmedim riskli işler internette görüyoruz haberlere bakabilirsiniz seneti geri vermeyenler oluyor sözleşme falanda imzalıyorsun senetlede bitmiyor ömür boyu başa bela sonra 4-5 yıl sonra bakmıssın icra gelmiş.

Hocam bence günü birlik için bu işe girişmeyin gerek yok senetsiz daha araç kiralayan ben daha bulundugum şehirde görmedim riskli işler internette görüyoruz haberlere bakabilirsiniz seneti geri vermeyenler oluyor sözleşme falanda imzalıyorsun senetlede bitmiyor ömür boyu başa bela sonra 4-5 yıl sonra bakmıssın icra gelmiş.
10 gunlugune kıralayacagım 1500 km yol flaan gıdecegım ve buyuk ıhtımalle tek basına cıkacagım yola. Aramız cok ıyı adamla oyle bısı yapacagını sanmıyorum

10 gunlugune kıralayacagım 1500 km yol flaan gıdecegım ve buyuk ıhtımalle tek basına cıkacagım yola. Aramız cok ıyı adamla oyle bısı yapacagını sanmıyorum.

Hocam bence kurumsal şirket dışında hiçbir yerden araç kiralamayın başınız agrır istedigi kadar aranız iyi olsun para bu insanlar para için neler yapıyor konuşurken bile sanmıyorum falan diyorsun emin degilsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Hocam kiralanan araçlar da GPS mevcut yani sizin nerede oldugunuzu hangi hızla gittiginizi her şeyi görebiliyorlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Bu 2 videoyu izlemeni öneririm herkesten araç kiralanmayacagını gösteriyor bunun gibi yüzlerce video mevcut.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı