Araba kullanmayı öğrenebileceğim simülasyon tarzı oyun önerisi

Abrams

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Yani demek istediğim şey, böyle vitesi falan manuel olarak ayarlayabileceğim nerede nasıl vites atmam gerektiğini öğrenebileceğim, bir nevi araç sürme alıştırması tarzında gerçekçi bir oyun istiyorum. Yarış oyunu falan fark etmez bu gerçekçilikte olması yeterli.
Sistem;
CPU: i5-4210M 2.60 - 3.10 GHz.
GPU: NVIDIA GT840M.
GPU: Intel HD Graphics 4600.
RAM: 8x2 16 GB Crucial.
Casper Nirvana notebook.

Hem kafa dağıtırsınız hem de söylediğiniz tarza uyuyor, ama bu işler oyunlar ile olmaz hele ki İstanbul da iseniz.
Yaşınız tutuyorsa gidin ehliyete yazılın zaten 1 ay elektronik için derse gideceksin sonra elektronik sınav direksiyon filan 3 aya her şey bitiyor.
Bu süreç te de kendiniz, babanız veya ehliyetli olan bir aile büyüğünüz ile gidersiniz sınav yerine L park yaparsınız sınav güzergahını gezersiniz kaput altını tanırsınız bagajı tanırsınız.

American Truck Simulator, Asetto Corsa vb.
Tır ile otomobil çok farklı şeyler olduğundan pek içim ısınmadı, ETS2 de oynayabilirim hem satın almıştım ama ona da mod falan becerememiştim, multiye girip de boş boş maplerde Skoda sürmek istemiyorum. Assetto Corsa'yı veya Forza Horizon 4'ü düşünüyordum o olabilir. Forza daha iyi bir sistem istiyor sanırım ve bilgisayarı da pek zorlamak istemiyorum zaten hassaslaştı iyice.
Hem kafa dağıtırsınız hem de söylediğiniz tarza uyuyor, ama bu işler oyunlar ile olmaz hele ki İstanbul da iseniz.
Yaşınız tutuyorsa gidin ehliyete yazılın zaten 1 ay elektronik için derse gideceksin sonra elektronik sınav direksiyon filan 3 aya her şey bitiyor.
Bu süreç te de kendiniz, babanız veya ehliyetli olan bir aile büyüğünüz ile gidersiniz sınav yerine L park yaparsınız sınav güzergahını gezersiniz kaput altını tanırsınız bagajı tanırsınız.
Tabii oyunlarla olmaz bunlar biliyorum, yaşım tutmuyor daha 2 senem var. Ara sıra çok nadir köye falan giderken veriyorlar ama sadece düz yolda sürüyorum ve vites atmayı falan öğrenmedim. Çok da kasmıyorum zaten. Eğer direksiyon seti falan alırsam -ki alacağımı sanmıyorum çok pahalılar- işe yarar sadece.

Tır ile otomobil çok farklı şeyler olduğundan pek içim ısınmadı, ETS 2'de oynayabilirim hem satın almıştım ama ona da mod falan becerememiştim, multiye girip de boş boş maplerde Skoda sürmek istemiyorum. Assetto Corsa'yı veya Forza Horizon 4'ü düşünüyordum o olabilir. Forza daha iyi bir sistem istiyor sanırım ve bilgisayarı da pek zorlamak istemiyorum zaten hassaslaştı iyice.

Tabii oyunlarla olmaz bunlar biliyorum, yaşım tutmuyor daha 2 senem var. Ara sıra çok nadir köye falan giderken veriyorlar ama sadece düz yolda sürüyorum ve vites atmayı falan öğrenmedim. Çok da kasmıyorum zaten. Eğer direksiyon seti falan alırsam -ki alacağımı sanmıyorum çok pahalılar- işe yarar sadece.

Bende bu nedenle 2 seçenek sundum zaten. ATS, tırlar ile ilgili. Asetto Corsa ise araç yarışı. Sistem gereksinimide Forza'dan daha az dediğiniz gibi. ETS 2, belli bir süre sonra sıkıyor. Sürekli klon yollar var çünkü.

Bende bu nedenle 2 seçenek sundum zaten. ATS, tırlar ile ilgili. Asetto Corsa ise araç yarışı. Sistem gereksinimide Forza'dan daha az dediğiniz gibi. ETS 2, belli bir süre sonra sıkıyor. Sürekli klon yollar var çünkü.
Forza'ya sistem baya yetiyormuş aslında. Ama Forza da çok pahalı. Korsan olarak da indirmek istemiyorum. Assetto Corsa'da böyle açık dünya oyunu gibi kafama göre sürebileceğim şehirler falan var mı yoksa sürekli başka oyuncularla yarış halinde miyiz?

Yani demek istediğim şey, böyle vitesi falan manuel olarak ayarlayabileceğim nerede nasıl vites atmam gerektiğini öğrenebileceğim, bir nevi araç sürme alıştırması tarzında gerçekçi bir oyun istiyorum. Yarış oyunu falan fark etmez bu gerçekçilikte olması yeterli.
Sistem;
CPU: i5-4210M 2.60 - 3.10 GHz.
GPU: NVIDIA GT840M.
GPU: Intel HD Graphics 4600.
RAM: 8x2 16 GB Crucial.
Casper Nirvana notebook.

ETS 2 olabilir Türkiye modu ve araba moduda var. Fernbus Simulator'da olabilir.

Şöyle bir oyun vardı bakabilirsin. City Car Driving

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oynayabilirsen Forza Horizon 4 baya yardımcı olur. Normalde oyunlarda hep otomatik vites kullanırdım. Kafam manuele pek yatkın değildi fakat Forza'da manuel'e geçtim. Araba tepkileri falan gerçekten çok iyi. Hem her sınıftan araba var. Fiyat sıkıntısı var demişsin. Onun içinde yardımcı olabilirim.

Geri
Yukarı