Araba oyunu için oyun motoru önerisi

proWXL

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ3 8100
Gtx 1050ti
Corsair vengeance 8gb
Asus prime h310m-k r2.0
Meslek
Öğrenci
Düşük bütçeli bir araba oyunu yapmak istiyorum, açık dünya değil düz otobanda gidilen bir tarz oyun.
Hangi programı/motoru kullanmam lazım.

Düşük bütçeli bir araba oyunu yapmak istiyorum, açık dünya değil düz otobanda gidilen bir tarz oyun.
Godot veya Unity.

Unreal Engine'da hazır template var onu kullanarak rahatlıkla yaparsın. Unity'de ise vitesi olsun, motor gücü olsun, torku olsun dersen çok uğraşırsın. O yüzden önerim Unreal Engine.

Unreal Engine'da hazır template var onu kullanarak rahatlıkla yaparsın. Unity'de ise vitesi olsun, motor gücü olsun, torku olsun dersen çok uğraşırsın. O yüzden önerim Unreal Engine.
Hocam sistem çok iyi değil ama sıkıntı çıkartır mı ue?

Evet, çıkarabilir. İsterseniz yükleyebiliyorsanız UE 4 kullanabilirsiniz. UE 4 biraz daha hafif. Veya Unity ile bazı assetler satın alarak yapabilirsiniz. Veya YouTube'ta ücretsiz template bulabilirsiniz.
Hocam 1050ti ve i3 8100 var kasar mı?
Ve unity için çok yazılım bilgisi gerekiyor mu

Hocam 1050 Ti ve i3 8100 var kasar mı?
Ve Unity için çok yazılım bilgisi gerekiyor mu?

Düşük ayarlarda sıkıntı çektirtmez. Orta ayarlarda bile kullanabilirsiniz. Ama Build alırken biraz fazla beklersiniz. Unity için ise C# temeline ihtiyacınız var. Ve eğer dediğim gibi gerçekçi olmasını istiyorsanız downforce tork motorgücü gibi şeyleri fizik yardımıyla kodlamanız gerekecek. Kısacası biraz zahmetli.

Düşük ayarlarda sıkıntı çektirtmez. Orta ayarlarda bile kullanabilirsiniz. Ama Build alırken biraz fazla beklersiniz. Unity için ise C# temeline ihtiyacınız var. Ve eğer dediğim gibi gerçekçi olmasını istiyorsanız downforce tork motorgücü gibi şeyleri fizik yardımıyla kodlamanız gerekecek. Kısacası biraz zahmetli.
Açık dünya, yukarıdan bakışlı sabit kameralı drift oyunu veya benzeri birşey düşünüyordum, veya traffic racer gibi

Açık dünya, yukarıdan bakışlı sabit kameralı drift oyunu veya benzeri bir şey düşünüyordum, veya traffic Racer gibi.

Arcade tarzı gibi mi? Eğer öyleyse Unity çok daha iyi Unreal Engine kıyasla. Ama eğer Assetto Corsa veya Forza gibi bir oyun yapmak istiyorsanız Unreal Engine. Kendi projemin YouTube linkini koymak yasak mı bilmiyorum. Ama isterseniz şu anda da üstünde çalıştığım araba projesinin videosunu atabilirim.

Arcade tarzı gibi mi? Eğer öyleyse Unity çok daha iyi Unreal Engine kıyasla. Ama eğer Assetto Corsa veya Forza gibi bir oyun yapmak istiyorsanız Unreal Engine. Kendi projemin YouTube linkini koymak yasak mı bilmiyorum. Ama isterseniz şu anda da üstünde çalıştığım araba projesinin videosunu atabilirim.
Olur hocam, gelecek planlarım için örnek olur bana da

Geri
Yukarı