Arabada hoparlör ses azalma sorunu

allaturca

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler.

Bende arabada resimdeki hoparlör vardı. Hoparlörü değiştireyim diye yeni hoparlör aldım. Resimdeki hoparlörü aldım. Net ve yüksek ses çıkmasını istiyordum, fakat aldığım hoparlör daha iyi olmasına rağmen ses aynı şekilde cızırtılı ve eskisinden çok daha az ses veriyor. Yardımcı olur musunuz? Anlamasanız da anlayan arkadaşınız olursa falan. :(
Not: Teyp bu, size lazım olursa: Ekran Alıntısı.PNG

IMG_20150815_202759.jpg

Ekran Alıntısı.PNG

upload_2015-8-15_20-41-28.png

Kolonunuzda bir sıkıntı yok. Fakat teyibiniz çıkışları pek o kolonları kaldıracak güçte değil. Sorun kablo veya bağlantılardada olabilir fakat sorun kablolarda değil ise bu sorunu çözmek için daha yüksek çıkış gücü olan bir teyp ile değiştirebilirsiniz. Yok ben teyibimden memnunum derseniz ses sisteminizi bir amfi ile güçlendirmelisiniz. Bana sorarsanız ben hem teyibimi değiştirirdim hemde amfi eklerdim şuan evde bile xetec 1000w amfi ve 2 adet pioneer 20'' JAPAN kolon kullanıyorum. Yani anlayacağınız yaklaşık 200tl kadar bir masrafınız var.

Aldığım 700W olan hoparlörde bi ayar falan yokmudur? Ses iyi çıksın diye 80W hoparlörümü değiştirdim. Ama Onun sesi eskisinden de az çıktı ne yapmalıyım? :( Yada teyipte ayar falan bir şey yokmudur. Çünkü aldığım goldmaster hoparlörü bide okadar araştırdım, iyi birşey çıksın diye. Hoparlörü nasıl iyi seçmişim mi ki.

Hoparlörünüz goldmaster ise yanlış fotoğrag eklemişsiniz. Oto aksesuar işinde bu olaylar çok olur . O hoparlorde 700w yazar ama sizin aldığınız verim 400wdır. İmkanınız varsa degisim veya iade talep etmelisiniz. Simdikj pioneer kolonlar bile çin malı 600w yazar ama 500w anca etiketçi diyye tabir ettiğimiz nostalji severlere sorabilirsiniz japon malı pioneerleri kalitesini sesini sağlamlığını ne marka kolon alacağınıza gelirsek gold masterden daha kaliteli çin mallarına yönelmelisiniz pioneer kenwood vs. yada bulabilirseniz alpine marka da alabilirsiniz ama emin olun alpineden aldığınız ses bunlara göre gerçekten farklı olur.

Aldığım Hoparlör bu:asdasdasda.PNG Bu hoparlörle 50W piranha teyibimden bozuk ve az ses alıyorum. Sizce Neden öyle oluyordur.
Bir çözüm söylerseniz onu yapıcam artık anfimi almam lazım, ne yapmam lazım?

Arkadaşım artık üstelemesen diyorum kalitesiz ürünlerden yüksek performans bekliyorsun aynı pentinum işlemci ile "GETA 5" oynamaya çalışmak gibi. O hoparlor ve teypten hiç bir verim beklemeyin kaliteli bi teyp için 260tl kaliteli bir oval kolon için 200tl yaklaşık kadar bir bütçe ayırmanız gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı