Çözüldü Arabamın far ayarı nasıl?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yecgaa_01

Decapat
Yer
Adana / Merkez
Daha fazla  
Arabamın farları çürümüştü 1 çift far aldım almışken ampul de aldım ve taktım ayar çok kötüydü ve kendim ayarladım. Sizce nasıl?

WhatsApp Görsel 2023-09-24 saat 22.21.05.jpg

Çözüm
Far ayarı duvara karşı yapılır. Açık alanda far çizgisi belli olmaz. En güzeli sanayide makina ile ayarlamaktır ki yönetmeliğe uygun olsun, farınız bu şekilde çok ayarsız görünüyor.

Normali şöyledir;

1696331925070.png
Bu duvara karşı pek belli olmaz. Açık bir alanda karşıyı ne kadar aydınlattığına bakın. Sonra aracın karşısına geçip gözünüzü alıp almadığına bakın. Buradan düzgün gözükse de yolu aydınlatmayacak kadar aşağı bakıyor olabilir.

Bu duvara karşı pek belli olmaz. Açık bir alanda karşıyı ne kadar aydınlattığına bakın. Sonra aracın karşısına geçip gözünüzü alıp almadığına bakın. Buradan düzgün gözükse de yolu aydınlatmayacak kadar aşağı bakıyor olabilir.

Dediklerinizi yaklaşık yarım saat önce yaptım hem önümü güzel görüyorum hem de göz almıyor.

Far ayarı duvara karşı yapılır. Açık alanda far çizgisi belli olmaz. En güzeli sanayide makina ile ayarlamaktır ki yönetmeliğe uygun olsun, farınız bu şekilde çok ayarsız görünüyor.

Normali şöyledir;

1696331925070.png

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı