Arabamın tamirine 1.5 ay süre verilmesi

Süre olarak normal mi dersiniz yani?

Süre olarak normal mi dersiniz yani?
Süreden bahsetmeyi unuttum özür dilerim. Ustanın yoğunluğuna göre süre değişkenlik gösterse de süre ciddi anlamda uzun. Kullanılacak parçalar 3 adet falan, temini kolay herhangi bir yedek parçacıdan sipariş verse 2 güne dükkanına gelir. Rektifiye de 3-5 gün kadar sürer.

Toplamda en fazla 10 iş gününü ayırır.

Biz 99 model ford cargo kamyonun motorunu komple 130 bine yaptırdık 1 hafta sürdü muhtemelen sizin usta çok yoğun. Yağ yakması motorun tamir istediğini gösterir onda problem yok. Ama dediğim gibi fiyat aşırı yüksek.
Fotolarda ise piston ve piston yatağında problem olmuş. Başka ustalara da sor derim hocam.

Başka bi arkadaşım da 10 iş gününden fazla sürmez, geri kalan rektefiyeden geldikten sonra ustanın motoru toplayıp detaylı test etmesi için fazladan verdiği süre, darlamayasın diye

Soracağım

Başka bi arkadaşım da 10 iş gününden fazla sürmez, geri kalan rektefiyeden geldikten sonra ustanın motoru toplayıp detaylı test etmesi için fazladan verdiği süre, darlamayasın diye
Doğru demiş ama 1 ayda fazla be test için. Başka ustalara sormanızda fayda var.

Rover 214'si model aracım var. 2 ay öncesine kadar motor arıza verdi. Arızalı motor ile Bulgaristan'a kadar gittik. Orada aracı mg-rover servisine bıraktık. Aracın motoru 1 hafta içinde (1.6 4 silindir, su soğutmalı rover 25 motoru) swaplandı. Tutar motor için 34.000 TL tuttu. Biraz fazla sanki, yani Kore araçlar için.(rover-mg İngiliz araçları, gayet sürüşünden de motor performansından da memnunum. Honda'larda kullanılan vvc (kısaca VTEC) motor kullandık.)

Mesajlar geldikçe polat alemdarın düşünme sahnesi gibi oluyorum…. Çok teşekkür ederim peşine düşeceğim

Komple motor yenilecek diye yazıyorum bunları sanayi dostu 206 aracım komple motor yedi. Parçasının pahalı olduğunu herkes biliyor alt üst gömlek vs. anlayacağınız motoru komple 0 yaptıracaktım. Ve bu olay daha 3-4 ay önce oluyor. Şimdi sizin sorunuza gelecek olursak süre 1 ay bence gayet iyi çünkü dediği gibi komple rektifiyeye giriyor motor toplaması vs. çok zahmetli iş ama fiyat kesinlikle abartı otomatik vitesti aracım ve komple motor ücreti 50 bin TL olarak anlaştık.

1 ayda ne yapacakta normal? 10 günde bitirecek kalan 20 günde test ediyorum diyerekten aracınızı ayak işine kullanacak. Maksimum süreceği 15 gün. Ayrıca sıfır motorun 50bin TL'ye yapılması imkansız, ustalar motoru araçtan söküp takmaya işcilik 20-25 bin yazıyor.

Benzinli atmosferik motorun işcilik dahil 0'dan yapılışı 75-80 bin TL'den başlıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…