Arabanın bakımında kullanılacak parçaların uyumlu olan nasıl bulunur?

Alttan görünüyorsa yağ filtresi kalkacak araç. Zaten yağı boşaltırkende aracı kaldırman gerekiyor.
Evet bakım yaparken araç kalkacakta, kaldırmadan yağ filtresinin markasını altına yatarak göremem herhalde onu kast ettim.

Garantisi bitmişse servisin kullandığı ürünü kullanmak zorunda değilsiniz. Daha kaliteli markanın ürünlerini de kullanabilirsiniz.
Bende zaten onu amaçlıyorum da, araçta kullanılan yağ filtresinin falan modelini internetten falan nasıl öğrenebilirim derdim o. Hani bu servistekilerin araçta kullanılması gereken her şeyi gösteren bir site, program gibi bir şeyi var ya. Bizim de ulaşabileceğimiz küçük çaplı buna benzer en azından bakımda kullanılan filtrelerin modellerini aracın modeline göre söyleyen site falan yok mu diye sorayım dedim.

Motor yağını hangi marka olarak kullanmaları önemli değil. Sanırım 5W40 koyuyorlar. Liqui Molly ya da castrol, motul gibi markaları tercih ederse sorun olmaz.

Altına yatıp seni zorlamıyorsa düz şekilde görürsün. Ama altında karter koruma varsa onu sökmen gerekiyor.
Videolardan gördüğüm kadarıyla var. Dediğiniz gibi gözükür herhalde fakat son çare onu yaparım. İnternetten bulabileceksem uğraşmaya gerek yok. Hiç mi aracın modeline göre bakımda kullanılan ürünleri gösteren site yok. Aynı yağ markaların yağ seçici olayı gibi.

Motor yağını hangi marka olarak kullanmaları önemli değil. Sanırım 5W40 koyuyorlar. Liqui molly ya da castrol, Motul gibi markaları tercih ederse sorun olmaz.

5W30 kullanılıyor. 5W30 Motul kullanmayı düşünüyorum sertifikası uyuyor ise. Uyup uymadığına henüz bakmadım.

Videolardan gördüğüm kadarıyla var. Dediğiniz gibi gözükür herhalde fakat son çare onu yaparım. İnternetten bulabileceksem uğraşmaya gerek yok. Hiç mi aracın modeline göre bakımda kullanılan ürünleri gösteren site yok. Aynı yağ markaların yağ seçici olayı gibi.
Hocam servisi arayın bilgi isteyin bence. Bakımınızı kendiniz yapacağını hangi marka model parçaları kullandıklarını sorun.

5W30 kullanılıyor. 5W30 Motul kullanmayı düşünüyorum sertifikası uyuyor ise. Uyup uymadığına henüz bakmadım.

Hangi yağı kullandığını kaputu aç kaputun kilit yerinde etiket olması lazım yağ orada yazar şimdi aklıma geldi.

Hocam servisi arayın bilgi isteyin bence. Bakımınızı kendiniz yapacağını hangi marka model parçaları kullandıklarını sorun.
Olmadı onu yapacağım.
Hangi yağı kullandığını kaputu aç kaputun kilit yerinde etiket olması lazım yağ orada yazar şimdi aklıma geldi.
Hangi yağı kullandıklarını biliyorum, sertifikasını da biliyorum. Benim aradığım şey yağ filtresinin modeli, hava filtresi falan. Neyse düşündüğüm gibi bir site yok herhalde. Yardımlarınız için teşekkürler.

Yaşadığın yerdeki sanayi sitesinde parçacının birine şase no ile gidersen uyumlu filtreleri verirler. İnternetten yağ ve filtre almanı tavsiye etmem sahte çıkıyor.

Olmadı onu yapacağım.

Hangi yağı kullandıklarını biliyorum, sertifikasını da biliyorum. Benim aradığım şey yağ filtresinin modeli, hava filtresi falan. Neyse düşündüğüm gibi bir site yok herhalde. Yardımlarınız için teşekkürler.

Hangi yağı kullandığıda yazıyor kaputu açtığında.

Yeni konular

Geri
Yukarı