Arabanıza isim koymak isteseydiniz ne koyardınız ya da ne koydunuz?

Mercedes arabam olsaydı ismini Mersedes koyardım. (çok yaratıcı :p)
Mercedes-Benz'in adının Mercedes olmasının sebebi Mercedes 1897 yılında sipariş alınan ilk otomobili Emil Jellinek adında motorsporlarına tutkun bir iş adamı tarafından sipariş edildi ve bu araca kızının adını yani ''Mercedes'' koymuştur. Ayrıca Mercedes İspanyolca kökenli olup ''Zarafet'' anlamına gelmektedir. Ayrıca bu aracı alan adam yarışlara Mercedes adıyla katılmıştır ve O zamanlar Mercedes-Benz'in (O zamanki adı Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG) ) Baş mühendisi olan Şimdiki Maybach'ın kurucusu olan Wilhelm Maybach'tan hızlı,hafif ve güvenli bir otomobil tasarlamasını istemiş ve Bu tasarlattırdığı otomobillerin satışına ilişkin Firmayla anlaşma yapmış ve ürünün markası olarak ''Mercedes'' olarak kararlaştırılmış. Hatta Jellinek 1901 yılında bu araçla yarışlarda önemli başarılar elde etmiş ve markanın tanınması ve itibar görmesine katkıda bulunmuş.
Sana ne kardeşim? Canım köylü kızı koymak istedi.
Kötü anlamda demedim bu arada alınma. Kötü bir eleştiri olarak anladıysan özür dilerim.

Şu anlık bizim Corolla Verso'ya bir isim bulamadım.

Ama M serisi bir arabam olursa ya da olsaydı ''Begüm'' koyardım. Begüm koymamın sebebi ise şu:

B= Bmw
E= Kasa kodu: E30,E36,E39,E46,E60,E92
G= Manuel olursa Getrag şanzıman
Ü= bir anlamı yok
M= M power ve M serisini temsil ediyor.

Geri
Yukarı