Araç brandası arabaya zarar verir mi?

meteartunc

Femtopat
Yeni bir araç aldık, sıfır araç. İlkbahara kadar sık kullanılmayacak, acaba branda alıp kapatmak iyi bir seçenek mi? Bazı yorumlarda brandalar arabaya zarar verdiğini okudum ama bilmiyorum.

Branda arabayı daha çok çiziyor bilginiz olsun. Brandanın altından giren toz arabanın üstünde branda ile sürtündükçe zımpara etkisi yaparak boyaya zarar veriyor. Çok güneş olmayan bir yerde kendi haline bırakın daha iyi. Bana sorarsanız en iyi seçenek kiralık bir otoparkta üstü açık şekilde bırakmak en iyisi.

Şahit olduğum bir branda olayını anlatayım. Araç uzun süre brandayla kapalı şekilde binanın önünde yatıyor. Brandayı kaldırdıklarında terleme yaptığını ve tavan bölgesi ağırlıklı izler oluşmuştu. İzler geçmiyordu.

PPF yaptırmak daha mantıklı.

Branda arabayı daha çok çiziyor bilginiz olsun. Brandanın altından giren toz arabanın üstünde branda ile sürtündükçe zımpara etkisi yaparak boyaya zarar veriyor. Çok güneş olmayan bir yerde kendi haline bırakın daha iyi. Bana sorarsanız en iyi seçenek kiralık bir otoparkta üstü açık şekilde bırakmak en iyisi.

Hocam şimdi araca bakmaya gittim ağacın altındaydı 4 5 saat içinde az da olsa kaputa bir şeyler yapışmış buna reçinemi deniyor?

Geri
Yukarı