Araç için pasta cila tavsiyesi

NGY

Kilopat
Yer
DENİZLİ
Daha fazla  
Meslek
OPERATÖR
Herkese hayırlı bayramlar dilerim. Beyaz renkte aracım var. Pasta cila yapacağım kendim. Polisaj makinesini aldım. Pasta cila demir tozu giderici ve kil uygulaması için hangi marka önerirsiniz? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende sipariş verdim bekliyorum. Aldıklarımın linkini atayım.
Demir tozu için:
Auto Finesse İron Out Demir Tozu Sökücü Bölünmüş Ürün 500 Ml - n11.com bölünmüş ürün baya beğenilmiş.
Yıkama sonrası için bunu aldım:
Bez olarak:
Kil ve pasta hakkında fazla bilgim yok.

Bende sipariş verdim bekliyorum. Aldıklarımın linkini atayım.
Demir tozu için:
Auto Finesse İron Out Demir Tozu Sökücü Bölünmüş Ürün 500 Ml - n11.com bölünmüş ürün bayağı beğenilmiş.
Yıkama sonrası için bunu aldım:
Bez olarak:
Kil ve pasta hakkında fazla bilgim yok.

Bunlar ne kadar kaliteli peki?

Polisaj makinesiyle daha evvel cila yapmamışsanız, oldukça dikkat etmenizi öneririm. Polisaj makinesinin kendi ağırlığı haricinde ek kuvvet uygulamanızı önermem. Boyayı yakabilir, derin hareler oluşmasına sebep olabilirsiniz.

Cila ve pasta seçimini yaparken aracınızın kaputunda hare, çizik var mı? varsa bunları gidermek için mi? yoksa koruma maksatlı mı? bu kriterlere dikkat ederek yapmalısınız. Mazerna, Meguiars ve Gyeon markaları pahallı, ancak kalitelidir. Bu markalardan ihtiyacınıza uygun ürün seçebilirsiniz. Şayet aracınızda hare veya çizik yoksa koruyucu ürün seçip, hızlı cilalarla aracınızı yıkadığınız zamanlar parlatmanızı öneririm. Sadece aracın parlaması için dökeceğiniz paraya yazık. Zira Türkiye'nin havasında yollarında yoğun demir tozu mevcut. Bir kaç hafta sonra aracın parlaklığından eser kalmayacak.

Kil için çok seçici olmaya gerek yok. N11 veya hepsiburada'dan uygun fiyatlı olanlardan seçebilirsiniz. Ucuz olanlar da gayet iyi iş görüyor. Elinizden kayıp yere düşerse, hiç değilse içiniz yanmaz.

Factotum kullanıcı isimli arkadaş uyarmış zaten. Ben iki yaz boyacıda çalıştım. Arabaya pasta cila atmak çok kolay bir iş değil. Benim ustam mesela kendi arabasını boyadı ama pasta cila yapmadı. Ben sormuştum yapmayacak mısın diye. Gerek yok, ilerde çizik olursa yaparız. Çok pasta cila yapmak boya için iyi değil demişti. Benim ustamı yetiştiren adam Ostim'in en iyi boyacılarındanmış, öyle söyleyeyim.

Herkese teşekkür ederim pasta cila olarak menzerna şeçtim cila olarak hikari Pro ya da gyeon var aklımda kil olarak polytop aldım 100GR demir tozu giderici olarak würth düşünüyorum sizin aklınızda olan arsa yazar mısınız demir tozu giderici.

Yeni konular

Geri
Yukarı