Araç kiralama fiyatları normal mi?

emirfaruk01

Decapat
Yer
San Fierro
Daha fazla  
Arkadaşımı ziyaret etmek için 1 hafta süreyle araba kiralamayı planlıyorum. Sarı site üzerinde Clio ve fluence tarzı araçların günlük kiralama bedelleri 70-100 TL arası değişiyor fakat haftalık fiyat sorduğumda 2000 TL gibi çok yüksek rakamlar söylüyorlar. Bu fiyatlar sizce normal mi? Ehliyetim 1 yılını doldurmak üzere ve daha önce araç kiralamadım, sizin önereceğiniz bir firma veya bir uygulama var mı? Yolcu 360 gibi siteler deneyim arıyor ve genç sürücü için daha yüksek fiyatlar istiyor. Hatta Ankara içi iyi bir rent a car varsa önerirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam zaten günlük ortalama o paralara oluyor normal yani. Linea'lara falanda 70-80 istiyorlardı. Arkadaşlar bildikleri ucuz yer varsa belirtirler ama sarı siteden kaynaklı olduğunu sanmıyorum.

70-100 tl olanların çoğu ne olduğu belirsiz kiralamacılar. Sizden haksız yere para bile kesmeye çalışırlar arabaya zarar verdin vs diye. Kurumsal yerlerden kiralamazsan başına iş açarsın. Kurumsal yerlerde de giriş seviye araçlar günlük 200 tl civarından başlıyor. Haftalık ise 1500 tl civarı.

Ayrıca yaş da önemli. 19 yaşındasın sanırım. Genelde 20 yaş üzeri felan isteniyor kurumsal kiralamalarda. Ama 18 yaş üzeri olanlar da vardır. Dediğim gibi kurumsal yerden kirala kafan rahat olsun.

Arkadaşımı ziyaret etmek için 1 hafta süreyle araba kiralamayı planlıyorum. Sarı site üzerinde Clio ve fluence tarzı araçların günlük kiralama bedelleri 70-100 TL arası değişiyor fakat haftalık fiyat sorduğumda 2000 TL gibi çok yüksek rakamlar söylüyorlar. Bu fiyatlar sizce normal mi? Ehliyetim 1 yılını doldurmak üzere ve daha önce araç kiralamadım, sizin önereceğiniz bir firma veya bir uygulama var mı? Yolcu 360 gibi siteler deneyim arıyor ve genç sürücü için daha yüksek fiyatlar istiyor. Hatta Ankara içi iyi bir rent a car varsa önerirseniz sevinirim.

Hocam günlükle çarptığımızda öyle meblağlar oluyor zaten

70-100 TL'ye bu günlerde günlük kiralama olmaz ancak saatlik olur. Şu an en ucuz 150 ortalama da 220 TL bandında alt-orta sınıf araçlar kiralanabilir. 220*7 de 1540 TL yapar.

Yeni konular

Geri
Yukarı