Araç üstü için yapışkan branda çözümü

Maksimum Zırh

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen7 5800H
16GB RAM
RTX3060
DELL G5515
Meslek
Amatör Yazar
Arkadaşlar merhaba, 5-6 binadan oluşan bir sitenin içinde oturuyorum. Sitenin çocuklarının aklına nereden estiyse "sadece" benim arabama sırf alarm sesini duymak için bilerek elleri ile, top ile, ağaç ile, taş ile vuruyorlar. Arabanın kaportasına gelen zararı bir görseniz ne Allah yarattı dersiniz, ne çocuk dersiniz, karakolluk olursunuz vallahi. Yan aynaları ikisini de 2 kere kırdılar. Kaç kere yakaladım anasıyla babasıyla uğraştım ama yok faydası olmadı. Şimdi araç içine aracın etrafını 360 derece gören kameralar alıp takacağım. Ardından aracın üstüne bir branda yerleştireceğim. Brandanın üstüne de silent yapıştırıcı içeren bantlar yapıştıracağım.

Arabanın en üstünü de bir uyarı tabelası asacağım. Bu sayede arabaya eliyle en ufak dokunduğu an elini brandadan çıkarmak için ya sağlık ekipleri gelip elinin derisini kazıyacak, ya da tiner, sabun su falan değdirerek elini çıkarmaya çalışırken canları daha çok yanacak. Tabii eli yapışık olduğu sürece vereceği can yakması da cabası. Güvenle çıkarmaları için asla bulamayacakları özel bir çıkarma karışımı gerekecek. Ben bu karışımı evde bulunduracağım. Ama tabii ki belirli koşullarda kullanmalarına izin vereceğim. Mesela şu an aklıma geldi, kamera kayıtları ile delilenmiş şekilde olan görüntülerle birlikte, araç kaportasının firmanın yetkili servisinde yapılmasının masraflarını karşılamak ve aracın değer kaybını karşılamak gibi bir evrak imzalamaları gibi. Bulabildiğim tüm yetkililer ile (savcı, polis, avukat...)

Konuştum hep konunun sonu, "çocuk işte ne yapabiliriz ne diyelim?" diyerek bitti. Yan mahalleden 5-6 tane çocuğun eline 50-100TL para verip bu çocuklarının babasının arabasına taşla, topla, aynısını yaptırmayı dabilirdim. Ama benim babamın kim olduğu belli o yüzden böyle şeylerle uğraşmadım. Madem milletin şu ekonomide canını tırnağına takarak borçla bankayla aldığı arabaya taşla sopayla zarar vermeye gelince sadece "çocuk" oluyorlarsa, elleri yapışınca da "çocuk işte tabelayı okumamış aklı ermiyor" diyerek başlarının çaresine bakabilirler. Eğer benzer durumu yaşayan arkadaşlar varsa tavsiye ederim.

Hocam araba benim de ince çizgimdir kamerala ile kanıtlayıp bende değer kaybı davası açın para kolay kazanılmıyor.

Geri
Yukarı