Telefona Gelen Araç İçin Haciz Mesajı

Halit G.

Kilopat
Yer
Ev
Daha fazla  
Gelen Mesaj dedi:
Sn. Ad Soyad 00 ABC 00 plakalı aracınıza haciz konulup, yakalaması çıkarılmıştır

İrt No: (555) 123 45 67

Ad soyad kısmında birinin adı yazıyordu, o ben değilim. Bu mesaj yanlışlıkla mı gelmişti, yoksa biri beni mi dolandırmaya çalışıyor? Arabanın plakası bana ait değil.

Benim yok(niye o zaman soruyosun diyen olursa açıklıyım)ama babamın arabasını sürüyorum belki onla alakalı olabilir diye ve bu mesaj ne sebeple gelmistir diye öğrenmek için.

Benim yok(niye o zaman soruyosun diyen olursa açıklıyım)ama babamın arabasını sürüyorum belki onla alakalı olabilir diye ve bu mesaj ne sebeple gelmistir diye öğrenmek için.
Önemli olan mesajın nereden geldiği. Geldiği yeri bir araştır. İsim senin veya babanın değil ise korkma zaten. Dolandırıcılık olma olasılığı da var, yanlışlıkla atılma olasılığı da var. Birinin senin numaranı vermiş olasılığı da var. Senin üstüne araba yoksa zaten sıkıntı yok.

Bu aralar birilerinin dolandırma taktiği sanırsam. Aynı yolla Sosyal'den başka bir arkadaşa da aynısı yapıldı çok yakın zamanda.

Bu arada hiç mi sormuyorsunuz kendinize "Lan benim birine borcum mu vardı" diye :)
Haciz denilen şey paranın normal yollardan alınamamasının ardından gerçekleşen olaydır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı