Aracınıza kasko yaptırıyor musunuz?

2 yıldır kasko yapmıyorum bu yıl 45 bin istediler Opel Astra K aracım için, gerçekten şaka gibi.
Sizlere o fiyatlar nasıl çıkıyor anlamıyorum. Kaskoda hasarsızlık kademem yok kendi ilk aracım ve ilk girişim, 2022 Sportage 4x4 için Aralık ayında genişletilmiş teminatlı kaskoya 17,992 lira ödedim araç sıfır. Ufak bir Anadolu şehrinde de değilim, risk oranı yüksek büyük şehirlerden birindeyim.

Son düzenleme:
Sizlere o fiyatlar nasıl çıkıyor anlamıyorum. Kaskoda hasarsızlık kademem yok kendi ilk aracım ve ilk girişim, 2022 sportage 4x4 için aralık ayında genişletilmiş teminatlı kaskoya 17,992 lira ödedim araç sıfır. Ufak bir Anadolu şehrinde de değilim, risk oranı yüksek büyük şehirlerden birindeyim.
Hocam 12 yıllık şoför hayatımda 1 kere kaza yapmadım. Aracım 5.yaşına girecek 30 bin kilometrede henüz. Çizik dahi yok aracımda ve yıllarca en ucuzdan ödedim. Bu sene bana 45 bin çektiler. Herhalde yıllardır bizimle ödemeye devam eder dediler. Direk resti çektim çıktım çocuk kandırıyorlar.

Bu sene bana 45 bin çektiler. Herhalde yıllardır bizimle ödemeye devam eder dediler. Direk resti çektim çıktım çocuk kandırıyorlar.
Çok ilginç gerçekten. Araç değerine baksak muhtemelen arada 2 kat fark var, bende de hasarsızlık indirimi olmadan 18 bin liranın altında kapsamlı kasko çıkarken Astra için 45 bin saçmalık. Peki bayiye gidip oradaki sigortacıdan aldığın fiyat mı bu?

Çok ilginç gerçekten. Araç değerine baksak muhtemelen arada 2 kat fark var, bende de hasarsızlık indirimi olmadan 18 bin liranın altında kapsamlı kasko çıkarken Astra için 45 bin saçmalık. Peki bayiye gidip oradaki sigortacıdan aldığın fiyat mı bu?

Hayır hocam, bizi arayıp teklif verdiler. Sonra zaten şu ana kadar hiç kaza yapmadım, yapmayalım dedim 2 yıldır Allah'a şükür kazasız belasız devam. Diğerlerine hiç sormak ne aklıma geldi ne içimden geldi bu şekilde devam edeceğim sanırım. Ama sizin aracınız pahalı olduğu için yapardım bende.

Kasko fiyatları araç modeli, yaşı, kaza geçmişi, araç sahibi mesleği cinsiyeti ve yaşı, teklif veren şirketin o marka ile anlaşması, enflasyon, dönemsel portföy toplama çabası, teklifte verilen teminatlar (ikame araç, yetkili servis, orjinal parça, orjinal cam vs), acentenin uygulayacağı iskonto gibi özelliklere göre değişkenlik gösterir.

Yeni konular

Geri
Yukarı