Aradığım bir şiiri bulamıyorum

Hyper_K13

Decapat
Daha fazla  
9. sınıf Türk dili ve edebiyatı dersinde bir şiir duymuştum. Son mısraları şu şekildeydi; paran yoksa bir merhem sürmez yarana. Hatırladığım kadarıyla böyleydi. Google'da araştırma yaptım fakat şiiri bulamadım. Bilen varsa şiirin ismini verebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Paran yoksa bir merhem sürmez yaranaAcı çeken insan insandırAlnında ter, gözlerinde yaşDünya ona yabancıdır

Soğuk bir gecede aç yatarkenDüşünmez kimse onuAma gün gelir onun da sırası gelirAcı çeken insan insandır

Yoksulluk bir utanç değildirBir kaderdirKimse onu seçmezAma onunla yaşamak zorundadır

Paran yoksa bir merhem sürmez yaranaAma elini uzatan bir dost mutlaka vardırOnu yalnız bırakmazAcı çeken insan insandır

Düzgün kopyalanmadı fakat bu olabilir mi?

Paran yoksa bir merhem sürmez yaranaAcı çeken insan insandırAlnında ter, gözlerinde yaşDünya ona yabancıdır

Soğuk bir gecede aç yatarkenDüşünmez kimse onuAma gün gelir onun da sırası gelirAcı çeken insan insandır

Yoksulluk bir utanç değildirBir kaderdirKimse onu seçmezAma onunla yaşamak zorundadır

Paran yoksa bir merhem sürmez yaranaAma elini uzatan bir dost mutlaka vardırOnu yalnız bırakmazAcı çeken insan insandır

Düzgün kopyalanmadı fakat bu olabilir mi?
Bu değil maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı